Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen Sopronban élni? (közbiz...

Milyen Sopronban élni? (közbiztonság, programok stb. )

Figyelt kérdés
Sopronban születtem, csak az egyetemi évek miatt felköltöztem Sopronba és anyuék is elköltöztek(Győrbe). Azért érdekelne, mert visszaszeretnék költözni és sok mindent halottam arről, hogy nagyon megváltozott a város légkörre. (megjegyezném,hogy nem Ausztria miatt költöznék vissza,hanem azért mert itt születtem). Normális válaszokat várok és trollok kerüljenek. 27f

2018. jan. 2. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Hol laksz most pontosan? Mert azt nem igazán tudtam kivenni a szövegből. Ha nagyváros (pl.: Győr, Budapest, Debrecen stb..) és valóban nem Ausztria miatt.. Akkor ne. Sopron unalmas, szeles, megspékelve sznob osztrák wc pucolókkal. Dettó itt születtem, soha nem is szerettem ezt a várost. Éltem más helyeken, mindenhol jobb volt, mint itt. Ezért tervezek ismét (lehetőleg végleg) elköltözni. Én nem ajánlanám. Közbiztonság.. romlott, de még mindig nagyon biztonságos egy város. Egész egyszerűen viszont: rohadt unalmas.
2018. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2018. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi most vettem észre, hogy elképeltem. Budapestre költöztem fel.
2018. jan. 3. 06:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elég erőteljes váltás lenne. Én is éltem Pesten. Utána Sopron egy sivatag. Ha csak nem pont ezt keresed. De szerintem inkább gyere le 2-3 napra, esetleg egy hétre és nézz körbe. Másik ami fontos lehet: Lakhatás? Van itt valami ingatlanod vagy bérelned kellene? Csak azért, mert az albérletárak simán budapesti szinten vannak.. viszont Sopronban nincs sok munka (gyakorlatilag csak a vendéglátás) Magyarra fordítva: Lehet nem Ausztria miatt jönnél, de kénytelen lennél átjárni, mert itteni fizetésből csak szó szerint vegetálni fogsz.
2018. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

A város lakossága a kétszeresére duzzadt

Reggel este dugó van, az áruházak zsúfoltak, rendszeres a sorban állás.


Mivel Ausztria nem kimondottan a művelt és képzett munkaerőt keresi ezért tele van a város bunkó parasztokkal akik azt hiszik, hogy idejöttek Kiskundorozsmáról, aztán ők a császárok. A közlekedési morál néha botrányos. A keletiek ledudálják a gyalogosokat az átkelőhelyről. Ilyesmik vannak...


Kulturális programokra ennek megfelelően nincsen igény. Akik kijárnak dolgozni, ha szeretnének programokat, akkor sem lenne rá idejük.


Budapesthez képest valóban sivár a kulturális élet.

2018. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2018. jan. 4. 06:46
 7/8 anonim válasza:
0%

Hétköznap hajtod kint a zsetont, ha hétvégén igényed van programokra, akkor, viszont utazás, mert az itt nincs.

Nekünk is Bécsbbe kell kijárni bulizni, nyáron meg Siófokra.

2018. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
67%
sopron lehet h unalmas, de kényelmes, biztonságos. biciglivel a közlekedés villámgyors:)
2018. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!