Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapesten léteznek azok a...

Budapesten léteznek azok a fajta fiatalok, akiket az Aranyélet c. sorozatban láthattunk?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, mint amilyenek Márk barátai az első évadban. Ezek a budai elitgyerekek, akiknek a szülei benne vannak a politikában, és egymásnak 30 ezreket adnak kölcsön, meg prostit hívnak házibulira. Csak mert elég sok társaságban forogtam már, több egyetem társasági életébe van belátásom, de ilyen típusú fiatalokat nemigen láttam még.
2018. jan. 18. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért elitek, mert nem a romkocsmákban vannak mint a fiatalok 80%-a ha szórakozni akarnak, valószínűleg ezért nem látod őket. A másik meg az, hogy tényleg több tízezrekkel szaladgálnak ide-oda, Magyarországon meg 2000-ért megszurkálnak, szerinted vannak olyan hülyék, hogy kihirdessék hol gyűlnek a pénzesek? :D
2018. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne ők az "elit"


Azért nem találkoztál még velük,mert pór néppel nem állnak szóba.

2018. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok pórnép... találkoztam már nem egy ilyen "elitgyerekkel", csak azok köszönőviszonyban sincsenek azzal, amit a film mutat.
2018. jan. 18. 20:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem voltak elég elitek. :D

Nekem volt egy osztálytársam, aki hetente kapta a 20000-es pólókat apujától, de elismerte, hogy őket is ugyanúgy lenézik és kihasználják az igazi elitek mint a csórókat. :)

2018. jan. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül budán az IBSen (International Business School). Ismerősöm oda járt, milliárdos vállalkozok porschevel, meg sofőrös limuzinnal hordják a gyerekeiket, lakásokat vesznek nekik budán kolesz helyett és a legjobb budai ettermekbe járnak menzázni.
2018. jan. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na, ez igen, az IBS-ről tényleg el tudom ezt képzelni. Arról pontosan ezt hallottam én is. Jártam azért sznob helyeken én is, de az IBS-ről pont azt hallottam, hogy túlárazott suli nem túl erős követelményanyaggal és minőséggel. Arról tényleg el tudom képzelni, hogy ilyeneket vonz.
2018. jan. 19. 00:36
 7/9 anonim válasza:
66%
Mondjuk érdekes, hogy az első évad suttyóit tartod "elit"-nek a második évadbeli barátjaihoz képest:D Amúgy meg úrnak születni kell, a paraszt meg nő, mint a dudva.
2018. jan. 20. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Mondjuk érdekes, hogy az első évad suttyóit tartod "elit"-nek a második évadbeli barátjaihoz képest:D"


A második évadban összeállt pár HÖK-össel. A HÖK-ről valóban hallottam cifrákat, bár ez is egyetemfüggő, de szerintem az igazi újgazdag csemetéket az első évadban lehetett látni.



"Amúgy meg úrnak születni kell,"


Mo.-n nincsenek "urak". Nincs régi vagyonos réteg, nincs "old money", mint a tőkés múlttal rendelkező nyugati országokban, ahol nem volt 40 év szocializmus, meg nem volt '56. Itt csak újgazdagok vannak, akiknek általában nem fejlett az ízlésük. Nekem pl. furcsa volt az első évadban, hogy Attiék egy olyan házban laktak, ami sokkal jobb ízlésre meg nagyobb tudatosságra vall, mint amivel ők rendelkezhettek bűnözésből meggazdagodott prolikként.

2018. jan. 20. 10:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt Endre bá'nak köszönhették.
2018. nov. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!