Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az életnek vannak az anyagiakt...

Az életnek vannak az anyagiaktól kötelezően függetlenített területei?

Figyelt kérdés

Ti melyeket sorolnátok ide? Én mondjuk az oktatást, az egészségügyet, egyik sem múlhat azon, hogy kinek mennyi pénze van.


Igazam van?


És ki mit tart még ilyennek?


2010. jún. 6. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg lennie kéne, de amíg a pénz a fő értékmérő, addig nincs és nem is lesz.
2010. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az egészségügy sajnos sok esetben azon múlik, hogy mennyi pénzed van. Főleg ha komoly a betegséged.
2010. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szóval vannak e az életnek olyan területei amik nem azon múlnak hogy mennyi pénzünk van? Biztosan van, de azok nem nagy cuccok. Például ötödölő egy olyan terület hogy élvezetes játék, lehet benne ügyesnek és kevésbé ügyesnek lenni, és nem kell hozzá pénz(homokba karcolgatva is lehet játszani) szóval nem ezen múlik.

(legfeljebb közvetetten, ha egy milliomos barátunkal játszunk aki megharagudna ha nyernénk ellene:))

2010. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
sajnos persze , az egészségügy ma abszolút pénzkérdés, na de éppen ez az, nincs ez így rendben
2010. jún. 6. 13:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi sem függ kötelezően a pénztől. Tehát?
2010. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

18:54

ezt kifejthetted volna kicsit, mert komolyan nem értem


amúgy ne viccelj, én arra értettem a bejegyzésemet, hogy sajnos amikor már a háziorvosnál dolgozó nővérke is elvárja a boprítékot, na azt hiszem elmondható, hogy igen csak függ a pénztől minden, és etz csak amolyan apróság, de amikor a sebész hazaküldi a nénikét, hogy majd akkor jöjjön vissza műtétre, ha összegyűjtötte a pénzt, na ez már egy durvább jelenség, és ilyen is van


és sorolhatnám órákig csak az én hasonló tapasztalataimat


De most egészségügyön kívül, én az oktatást is olyan módon tenném függetlenné, hogy a tanároknak egy X, jó megélhetést biztosító fizetést adni, hogy maximális energiájukkal csakis a diákokra tudjanak koncentrálni és ne az legyen a fő szempont a gondolataikban, hogy ezért a pénzért nem érdeme smegmozdulni se ...

Hallom normálisabb nyugati országokban egy középiskolai tanár az 1 milka körüli összeget is megkapja, naná hogy több türelme van és szívesebben végzi a dolgát és nem azért aggódik, hogy miből fizeti ki a csekkeket ... hát valahogy így, ugyan így egészségügyben is, hogy mondjuk egy intenzives nővérke ne még azon kívül 2 mellékállásban dolgozzon mert nem tud megélni a nevetséges fizetéséből és stb stb stb stb

2010. jún. 7. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!