Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szemetelnek Mo. -n...

Miért szemetelnek Mo. -n ennyire? Mit lehetne tenni ellenük?

Figyelt kérdés
megyek basszus az ERDŐBEN és ott a sörösdoboz meg a véres tampon meg a koszos pelenka.
2008. okt. 27. 07:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Most én is fel vagyok ezen háborodba. Mi sokat szoktunk túrázni a párommal, de a városban sem szemetelünk sohasem, és néhány haverunkkal voltunk most túzázni és az egyik szó nélkül eldobta az ÉGŐ (!!! ősszel) cigarettacsikket meg a sörösüveget (ami ráadásul visszaváltható).... Mondtuk neki, hogy mekkora paraszt, de csak vállatvont... Mondjuk még egy véres tampon hamar lebomlik vagy egy zsebkendő, de a sörösbozoz, a pelenka meg a csikk az soksok évszázad múlva...

Egyszerúen kényelmi érzetből dobják el, csesznek arra, hogy összeszedjék és a városba a kukába kidobják...

Szerintem pl a csikkelők ellen lehetne annyit tenni, hogy olyan közterületen ahol van valamilyen felügyelő vagy hévállomásokon is szoktak lenni securitysek valamilyen bírságot szabnak rájuk. Mint a gyorshajtókra, azokra is ottvan a 300ezres büntetés, egy csikkért is mehetne néhány ezer.

2008. okt. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát ja. ráadásul ahol mi lakunk rendszeresen szemétlerakónak használják az erdőt... felviszik ami nekik már nem kell és otthagyják. bbrr.
2008. okt. 27. 09:06
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kit hogy tanitottak a szulei.A fiam tiz eves es mivel tolunk azt latja hogy csak szemetbe dobunk mindent , o sem dob el semmit az utcan ha nincs kuka a kozelben ,inkabb zsebre vagja es otthon eldobja.Pedig az iskolaban is tanitjak ha mar a szulo annyira bunko hogy nem neveli a kolyket.Sajnos megelozni kene mert ugyebar nem lehet minden kirandulo utan egy rendor...
2008. okt. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont hétvégén voltam én is túrázni unokatestvéremmel, aki természetvédőnek készül, és egyszerűen csak hüledeztünk. Sokszor nem tudtuk, hogy erdőben, vagy szemétlerakóban vagyunk. Én simán el is törném annak a kezét, aki szemetel. Miért nem lehet azt a sörös üveget elrakni, majd otthon kidobni? Nekem az sem jut eszembe, hogy egy zsebkendőt eldobjak. Egyébként meg lehet bírságolni szemetelésért. Ha egy rendőr látja a városban, hogy eldobsz valamit az utcán, megbírságolhat 15000 Ft-ra.
2008. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Sajnos ez komoly probléma Mo-on. Senki se tiszteli a másikat, így nincs tekintettel semmire. Természetesnek veszi, hogy a szemetet eldobja az erdő közepén, mert a csokis papírt és társait iszonyú megerőltetés elvinni a legközelebbi szemetesig. 1 csoportos kirándulás alkalmával én is rászoltam a nálam 10 évvel idősebb kifestett 32 éves családanyára, hogy az általa eldobot üveget vegye fel és vigye el a 30 méterrel arréb lévő kukához. Nagy szégyenkezve megtette a társaság előtt. Nagyon felboszantott, hogy egy fiatal magát értelmesnek mondott 2 gyermekes családanya milyen példát mutatt.

A másik eset a Mátrába kirándultunk a szemetünket szeretük volna a kukába kidobni, de sajna nem sikerült mert a kukát nem lehett megközelitíeni a szeméthegytől, ami a patakba is szép számmal belehullot. Nos azóta a Mo-i hegyeket kirándulás szempontjából elkerüljük sajnos, mert nem azért megyünk pihenni, hogy mások szemetét nézzem.

Teendő: magas bírság a szemetelőkkel szemben, a kukák rendszeres ürítése, gyermekek nevelése a tisztaságra: mondjuk a tévében rendszeresen vettítenének ilyet, mint anno a Makk Marci és társai, a gyerek szólna a szülőre, hogy milyen ronda dolog az amit csinál stb.

Nekünk ezeket nagyon nem is kell kitalálni, csak példát kell venni más országban hogy csinálják.

Ja közszolgálati munka: bottal szemét szedés

2008. okt. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a mai létünket még nem érte utol a kultúránk. Ez nem csak a mi népünkre jellemző, kb 100-150 év a lemaradás!
2008. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
En Romaniaban elek es amikor Magyarorszagra megyek,el vagyok ajulva hogy milyen rend es tisztasag van.Na nem mintha nem lattam volna eldobott szemetet de ahhoz kepest ami nalunk van...Itt pl.csak rovid ideje vezettek be hogy a muanyagot kulonvalasztani az uvegtol,tudod mi tortenik?Jon a kukas auto es vegul egybeont mindent.
2008. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Én erdő mellett lakom, és eléggé sok szemét van szétdobálva itt is. Néha szoktam járni szemetet szedni, de nem sok haszna van, mert pár nap múlva ugyan akkora szemét kupacok vannak.

Büntetni kéne a szemetelést, mert komoly következményei lehetnek. Mondanám, hogy legyen több szemetes az utcákon, de sokan így sem abba dobják a szemetüket... Nálam ez nem kifogás, hogy nincs a közelben kuka, akkor elteszem szatyorba vagy a zsebembe a szemetet.

2008. okt. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem is felháborít a szemetelés, sokszor legszívesebben lecsapnám a fél kezét annak, aki ilyesmire vetemedik, de azért a dolog kétoldalú. Vannak szemétkosarak, nyilvános wc-k az erdőben? Más országokban vannak. Nálunk meg ha egy egésznapos kiránduláson valakire rájön a szükség, az egyetlen lehetősége, hogy leguggol valamelyik bokor mögé. Tegye mindenki a szívére a kezét, ki az, aki ilyenkor a pisis papírzsepit, netán véres tampont zsebre vágja, nehogy szemetet hagyjon maga után? Még az egyetlen lehetőség, hogy az ember elkaparja maga után a földbe, mint a macska.
2008. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik az a szabàly,hogy pl. bizonyos orszàgokban aki dohànyzik,annak kötelezö hordozhato hamust magàval vinnie,tehàt a csikket nem dobàlja el.

Ha mégis,akkor bizony jol megbüntetik,és az ellenörök sem alszanak!

De ahol én élek is olyan törvény van,hogy a szemetesszàkot dràgàn megkell venned,különben nem viszik el a szemetet,és mivel legtöbben tàrsashàzban élünk,nem nehéz kinyomozni a tettest,tehàt inkàbb megvesszük.

De azt se hagynàm ki,hogy nàlunk TILOS akukàszsàkba müanyagot,meg üveget,illetve papirt eldobni.

Van minden 3. lakohàz elött szelektiv hulladékgyüjtö,és kötelezö hasznàlni.

A szemétszàllitok képesek kinyitogatni a zsàkokat,hogy nem-e rejtözik benne egy-egy kolàs vagy sörös üveg..

de volt màr eset hogy a baràtnömmel eldobtunk egy jégkrémes papirt,és egy hölyg az autobol ordibàlva rendörökkel fenyegetözött.

Fel is szedtük a papirt.

Azt hiszem ha a törvények szigorubbak lennének,és mindenki egy kicsit magabiztosabban kiàllna a környezetéért,sokmindent ellehetne érni.

2008. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!