Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik a szokások Svédországban?

Mik a szokások Svédországban?

Figyelt kérdés
Előadást fogok tartani Svédországról a suliban. Tudnátok mondani svéd szokásokat/hagyományokat?

2018. febr. 3. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is Svédországról tartottam előadást, még tavaly.:)

Hirtelen az jutott eszembe, hogy amikor ott voltam, ismerősöm mesélte, hogy ők skypeon keresztül is tanulnak, és a suli biztosít nekik Macbookot. Amikor befejezik a sulit, akkor vissza kell adniuk a Macbookot, és ha fizetni xy mennyiségű összeget, attól függ mennyire rossz állapotban kerül vissza.

A törvényhozásban ha jól tudom fele-fele arányban vannak eloszlatva a nők és férfiak.

Svéd zászlóval szokták "dekorálni" a házakat a svédek, illetve buszokon is láttam, nagyon nagy jelentőséggel bír ez náluk.

Nem szoktak elbúcsúzni egymástól állítólag, csak úgy felpattannak az asztaltól és mennek a dolgukra, ha végeztek.

A bokavillantás nagyon előszeretett náluk, persze gondolom divat szempontjából. Kicsit nagyon néztem, mikor -10 fokban meztelen bokával járkáltak mellettem (főleg lányok:D)

A sport népszerű náluk. Esőben is képesek kocogni az utcákon. Szerintem ennek szimplán az a magyarázata, hogy nem elítélőek. De tényleg, ha köntösben is sétálsz az utcán, nem szólnak semmit érte.

2018. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Exbarátnőm svéd volt, rajta keresztül ezeket tudtam meg:

Az emberek nagyon elfogadóak és nem ítélkeznek, de még csak egy rossz pillantásuk sincs semmiért. Ő egy rövid hajú lány volt (amiért itt már megvető pillantásokat kapnak a nők..), ráadásul ilyen ultra-boldog, szóval nevetve szaladt meg ugrált végig az utcán anélkül, hogy bárki is figyelmet tanusított volna neki, meg olyan is volt, hogy egy komplett Umbreon (egy pokémon) jelmezben ment végig a faluján meg valamelyik nagyvároson, és tényleg egy rossz megjegyzést nem kapott.

A laptopos dolog náluk úgy volt, hogy kaptak mindannyian laptopot (nem Mac), de azt meg is tarthatták, az övé is szana szét volt már menve :D meg ingyen PhotoShopot is kaptak (grafikus volt).

Arra is emlékszem, hogy egyszerűen lehet ott barátkozni, ő is csak bement egy kávézóba, és egy rakás embert megismert akikkel utána barátok lettek.

Azt is mondta, hogy ott szinte tabu a politika, nagyon kevesen érdeklődnek iránta.

A nyelvet országszerte nagyon szabadon használják, mesélte, hogy a nyelvtanukban több a szokás mint a szabály, így pl. amikor a távolabbi rokonaikhoz mentek, fáziskésésekkel kommunikáltak, mert felcserélték a szavakat a mondatokban (mintha nem azt mondaná valaki, hogy "add ide a sót", hanem hogy "a sót ide add")

Ennyi jutott eszembe.

2018. febr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak. Viszont valaki tudna valamit mondani a népszokásokról pl. ahogy Luca-napján ünnepelnek?
2018. febr. 4. 09:33
 4/4 anonim válasza:
100%
Luca napján mindig van egy "Lucia". Általában egy égő gyertyákkal teli koszorú van a fején. Az iskolákban ilyenkor énekelnek és előadásokaz tartanak. Ilyenkor fehér ruhában szoktak lenni a lányok/fiúk egyaránt csak annyi különbséggel hogy a lányok gyertyát tartanak a kezükbe (hogyha éppenséggel nem ő a Lucia) a fiúkon pedig egy ilyen varázsló kalap szerűség van meg egy pálca. És ilyenkor mindig sáfrányos kaját esznek. Meg van náluk a "Julmust" ami olyan mint egy olcsó Cola. 😂 Meg természetesen mézeskalácsot esznek.
2018. febr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!