Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a szarkazmus...

Mi a különbség a szarkazmus és a gúny között? Hol húzodik meg a határ a kettő közt?

Figyelt kérdés
Alapjábavéve ismerem a szarkazmus jelentését, még sem értem, hogy mi különbözteti meg pontosan a gúnytól, a szarkasztikus embert a gúnyolódótól. Van egyáltalán ilyen jelentősebb különbség vagy a kettő egy?

2018. febr. 12. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szarkazmus tudtommal rosszindulatú, míg gúnyolódni lehet csak poénból, nem feltétlen megbántva az illetőt.
2018. febr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm!:)
2018. febr. 12. 13:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szarkazmus erősebb, maró gúny.
2018. febr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, ez a [link] értelmezése is. Azt nem tudom, mi minősül maró gúnynak, tudtommal a gúnyolódás is lehet erős, legalábbis a környezetem szóhasználata alapján, gúnynak hívják az erősebb/bunkóbb beszólásokat is
2018. febr. 12. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kategória eltérés. A gúny a nagyobb halmaz, annak egyik részhalmaza, fajtája a szarkazmus, utóbbi olyan fajta, amely véresen komoly hangvétellel állít döbbenetesen negatív(nak vélt) dolgot, erős kritikával, olykor ironikus ízzel.
2018. febr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2018. febr. 13. 13:30
 7/7 anonim válasza:

Alapjában egy szarkasztikus ember vagyok, főleg olyankor ha megbánt valaki szóval megprobálom elmagyarázni neked.

Amikor kigunyolsz valakit akkor az általában ilyen "Jaj mekkora orrod van" "Disznó" "Csontváz" kicsit nyers lényegretörő az egész pillanatnyi haraggal,irigységgel,utállattal keverve.



A szarkazmus az valamilyen szinten màs ugyanis ebben rengeteg IRONIA van néha vicc formájában de a lényeg hogy te magad kell megérezned a szarkasztikát. Fontos megjegyezni hogy néha rejtett értelme van a szavaknak

"Kövér vagyok?

Dehogy, azt már rég meghaladtad" (szarkazmus)

"Leszel a barátnőm?

Leszek..inkább apáca"

"Most akkor utálsz?

Dehogy, valósággal szeretlek...szeretlek nem látni a közelemben"


Remélem tudtam segíteni..

2018. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!