Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cigányok között pasztorálok,...

Cigányok között pasztorálok, szeretném a szolgálatomat minél jobban végezni Pál apostollal "mindenkinek mindene lettem", segítséget kérek, mit hogyan tegyek, Hogy mindenkit megnyerjek az Evangéliumnak?

Figyelt kérdés
Ide lettem helyezve Kelet Magyaország-i régióba, borzasztó nehéz a helyzet, mindent meg kellene szerveznem, közösséget, helyet, és nincs semmi segítség, de így nem tudom meddig bírom.....
2018. márc. 4. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Szia,

Én hogy őszinte legyek, nagyon régen jártam csak templomba egész kiskoromban...

Szerintem akkor tudod őket "megnyerni" ha közel érzik ezt az egészet magukhoz. Ez elég furán hangzik de nehéz elmagyarázni. Valszeg a legtöbb ott lévő azt se fogja érteni miről beszélsz nekik, szóval szépen lassan apró léptekben vezesd bele ebbe a dologba őket.

Ja és szerintem fontos hogy olyan dolgokról beszélj amik közel állnak a minden napi élethelyzeteikhez.

2018. márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keresd meg őket, segítenek, tanulni lehet tőlük:

„Hamar szembesültünk azzal, hogy a bevett, hagyományos egyházi gyakorlat maximum arra lesz elegendő, hogy eltemessük a gyülekezetet." - vall kihívásaikról Sohajda Levente lelkész.

https://www.youtube.com/watch?v=WOPVdp0WKPQ

Azóta iskolát, óvodát alapítottak, méhészkednek, élnek, tanulnak,dologznak.

[link]

2018. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A viselkedésnek és kapcsolatfelvételnek nincs köze a valláshoz, és a környezeted sem eszerint fog reagálni.

Általában: kötözködő természetű emberrel nem érdemes vitatkozni. Rá kell hagyni, úgy sem fog tudni cselekedni, de ha ellenállsz, leeshet néhány pofon. Szívélyes hozzáállás, tisztelet és megbecsülés csak az előbbi emberből válthat ki negatív reakciót, mindenki másból pozitívat. A nagyon tartózkodó személyiség legfeljebb többször igényli és csak sokára (de akkor annál inkább) lesz együttműködő. A sértés mindenkiben ellenérzést vált ki. Lehet hogy csak elkerülnek és semminek néznek a későbbiekben, de durvább dolgokat is kiprovokálhat. Az érzékeny ember sokkal több türelmet, megértést igényel. Talán még rossz tulajdonságának elfogadását is. Erről ráérsz később lebeszélni.


Összességében mindenkinek van értékrendje. Minden kapcsolatot azzal fog összevetni és aszerint reagál. A cigányokat sok sérelem éri, ezért agresszívebbek, kevés a lehetőségük a tanulásra, ezért bonyolult viselkedést félreértenek. De a szeretetért, tiszteletért, segítésért, útmutatásért általában hálásak és sokkal ragaszkodóbbak emiatt, mint mások. Az elfogadásért sokkal többet kell tenni, viszont utána sokkal biztosabb lehetsz a tartósságban. Egy cigány nem szokott elfelejteni egy sértést, de egy jó szót se. Akkor se, ha nem mutatja.

Figyelj, tanulj, előbb alkalmazkodj, és csak később próbálj terelni. Ha már van némi hiteled. Ekkor hihetetlen eredményeket érhetsz el.

2018. márc. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!