Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a mai világról...

Mi a véleményed a mai világról? Te jól érzed magad benne, vagy esetleg változtatnál valamit?

Figyelt kérdés

Ha igen, mit?

Minden válasz érdekel:)


2018. márc. 16. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a világot nézem, akkor érdekes, de veszélyesnek tartom. Jó lenne több dolgot megnézni, utazni, kipróbálni, ezáltal fejlődni.

Ha a helyi, országos "világot" nézem, akkor rókáznom kell tőle.

2018. márc. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Egyet kell, hogy értsek:/

2018. márc. 16. 09:36
 3/9 anonim ***** válasza:

ha a harmadik vilag orszagaiban utazom akkor jol ha itthon vagyok vagy fejlett orszagban akkor szarul

utalom ezt a szemelytelen kapitalista, agyonmodernizalt nyugatot

2018. márc. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha végignézek a világon, akkor azt érzem, hogy az emberiség egyre jobban a teljes erkölcstelenség, az állati szint felé tart. Tudom, hogy régen sem volt máshogy, de mintha azért az emberek jobban érezték volna a tetteik súlyát, jobban megbecsülték volna, amijük volt, összességében erkölcsösebbek lettek volna. A médiából folyamatosan azt látja az ember, hogy "vegyél, fogyassz ész nélkül, mindenre szükséged van, ha valamit megkívánsz, azt edd/idd/dugd meg, semminek nincs következménye, minden helyes és tolerálandó". Mintha minden (a tárgyak ugyanúgy, mint az emberi kapcsolatok) elvesztené az értékét, semmit nem becsülünk meg, ha elromlik a régi, akkor kidobjuk és veszünk újat. Sosem tudtam ezzel a szemlélettel élni és azonosulni, emiatt nem igazán találom a helyem a világban. Igyekszem olyan dolgokkal és emberekkel körbevenni magam, akik boldoggá tesznek, de sokszor érzem magam egyedül, amikor elgondolkozom ezen a kérdésen.
2018. márc. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Van min változtatni, de szerintem jó irányba haladunk.

Biztos, hogy nem élnék még csak 50 évvel korábban se.

Az a baj, hogy az emberek idealizálják a múltat.

Azt hiszik olyan marha jó volt egész életet leélni egy faluban, kapálva, belehalni egy tüdőgyulladásba. Ráadásul egy szállal nem voltak különbek az emberek, sőt.

2018. márc. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mai világ?

Vannak problémák de messze a legjobb időszak.


Változtatások: Feljebb kéne hozni a nagyon elszegényedett rétegeket.

Megszüntetni a gyermek éheztetést, stb.

Idealista dolgok..

2018. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sok dolog van ami jó, de úgy érzem, hogy már sokkal lejjebb kellett adnunk a 'jó' fogalmának szintjét. Mert valahogy alapvetően vannak a sz**ságok, mint a háborúk, az éhezés, az erőszak, a szexizmus, a rasszizmus, a homofóbia, a prostitúció, a bántalmazások, a korrupció, a nyomor összes formája stb stb... És ha valaki(k) olyat tesz(nek), amik ezt a sok mocskot próbálják javítani pl az ilyen szervezetek, az UNICEF, He for she, stb stb, az számít a 'jó'-nak, szóval nincs lehetőség a világ rossz dolgaitól elvonatkoztatva jót tenni... A jó tehát egy-egy kétségbeesett próbálkozás megszűntetni mind azt a sz**ságot amit a társadalmunk, amit mi hoztunk létre. Amit mi tehetünk az persze csak egy csepp az óceánban, mégis meg kell tennünk, mert még mindig jobb mint ölbe tett kézzel ücsörögni.

De persze ha csak ez lenne a világban, már rég öngyilkos lettem volna, ez a depis felfogás része. De szerintem van valami plusz, ami amellett, hogy sírhatnékod lesz tőle gyönyörű is, pl az érzések ming a szeretet, a becsületesség, mert igaz, hogy a nagy egésznek nem tesznek olyan jelentősen jót, de a kisemberek kis tettei, ha nem is váltják meg a világot ott vannak, és próbálkoznak, és igyekeznek létrehozni valamit... És ez gyakran elbukik, és senki nem fog emlékezni rád, de valamit mégis tettél, segítettél, szerettél, stb stb, és ez szerintem elég ahhoz, hogy élj.

16/L

2018. márc. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Helyzetünket paradicsomiként vagy pokoliként is megélhetjük, minden a felfogásunktól függ."


Buddha

2018. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha 100 évvel ezelőtt születek, valószínűleg meg sem értem volna a felnőttkort. Szóval, igen, baromira örülök, hogy a mostani világban élek.
2018. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!