Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Veletek is előfordult már,...

Veletek is előfordult már, hogy szórásos temetésen a halott hamvait az arcotokba fújta a szél?

Figyelt kérdés
Miért nem veszik figyelembe az uralkodó szélirányt és használnak több körös szökőkutat, ami hatékonyan kimossa a hamvakat a levegőből, illetve nagyobb távolságot a gyászolóktól? Alig tudtam elhinni, hogy ez tényleg megtörténhetett.

2018. márc. 16. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez erősíti az immunrendszeredet...
2018. márc. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem volt még "szerencsém" ilyen temetéshez, de a gondolattól is rosszul lettem.
2018. márc. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem történt velem ilyen, de láttam! A Fiumei úti temetőben jártunk, és ott láttam, hogy a gyászoló rokonságot egy szélfergeteg beterítette a vízzel és egyben a hamvakkal is. Azóta többször jártam ott, és láttam, hogy a rokonság már csak a lépcső tetejéről nézi a hamvak szórását. Bizonyára a rendezők figyelembe vették ezt, és eszerint intézik a szertartást. A Köztemetőben olyan messze áll a nép, hogy alig látja az urnát, tehát ott szerintem nem lehet ilyen baj.
2018. márc. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon vicces vagy első.

Amúgy utolsónak üzenem, hogy ez az Új Köztemetőben történt meg velünk.

2018. márc. 17. 13:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszer voltam a Új Köztemetőben szórásos temetésen, mind a két esetben nagyon távolt álltunk a koszorúktól és a bal kézre eső szóróhelytől is, mindenki ott állt, úgy tűnt, hogy ez ott a rend. Viszont a Fiumei úton nagyon közel van a szóróhely a lépcsőhöz. Csak a sikítást hallottuk, arra kaptuk oda a fejünket. Nagyon sajnálom.
2018. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát köszi. Vagy 4 szóróhely volt a közelben, de a két közelebbi közül is azt használták, amelyik széllel szemben volt. A jobb oldalon volt amúgy. Mi nem sikítottunk, de hát, nem esett jól.
2018. márc. 17. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ja, amikor a nagypapám testvérének a fiát temették, akkor szórták és a család arcába ment az egész.
2018. ápr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jajj, és ez melyik temetőben történt?
2018. ápr. 4. 21:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyapám testvérének a fia, az én bácsikám, azaz apámnak a fiù unokatestvére.

Tanítani kellene a csaladfát!

2019. febr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!