Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az egyetemeken tényleg nagy...

Az egyetemeken tényleg nagy az alkohol, fű fogyasztás?

Figyelt kérdés

Kialakult manapság egy sztereotípia, hogy az egyetemisták szeretnek inni és füvezni. Ez kartól függ? Meg lehet különböztetni egy mérnökit, mondjuk egy tanáritól?

És milyen mértékben megy ez? A mérnöki, orvosi, jogi kart megértem. Nem kell idegeskedniük, mert nem kell később példát mutatni a tanitványoknak. Na de... ott a tanárképző. Neki kell majd fegyelmezni a gyerekeket, és motiválni. És lehet éppen az fog kicsapni az iskolából füvezésért, aki a legnagyobb fogyasztó volt az egyetemen. Bár alkoholista tanárral találkoztam párral... de füvessel nem nagyon. Idősebb diplomások leírhatnák a véleményüket a dologról.



2018. márc. 31. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak különböző társaságok, és társaságokon belül is különböző emberek. Van aki teljesen antialkoholista és soha egy buliba nem tolta el a képét, valaki meg minden bulin kötelezőnek érzi a részvételt. De van olyan is aki úgy megy el bulizni hogy csak kólát iszik.


Én végzős orvosis vagyok, és szerény benyomásom szerint ahogy egyre idősebbek lettünk, annál inkább csökken a szociális életünk (sajnos vagy nem sajnos). Az én társaságom legalábbis már nem olyan lelkes mint a kis 18 éves gólyák akik koliban laknak végre jó messze a szüleiktől, és még egész Budapest meg az egész egyetemi élet tele van nekik újdonságokkal.

2018. márc. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb gimnáziumban is megy
2018. márc. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Az egyetemeken senki sem iszik vagy füvezik.
2018. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Áááááá neeeem!!!! :)
2018. márc. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első mondja, szerintem is egyetemfüggő, karfüggő, szakfüggő, társaságfüggő. Inni ott szoktak a legtöbbet, ahol sok a fiú és nehéz a szak. Pl. állítólag pont az orvosi az, ahol a legvadabb bulik szoktak lenni, mert egyszerűen annyira felgyülemlik a feszültség az irgalmatlan mennyiségű anyag miatt a hallgatókban, hogy ehhez mérten eresztik is ki a gőzt. A fű kicsit más téma, az inkább ilyen "menőbb" liberálisabb társaságokban van, de ma már az is van szinte mindenhol.
2018. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!