Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csak 1989- ben fogadták...

Miért csak 1989- ben fogadták el himnuszunknak Kölcsey Himnuszát?

Figyelt kérdés
A tankönyv, illetve a Wikipédia vagy más “okos” oldal sem tér ki arra, hogy addig miért utasították el a Himnuszt.

2018. ápr. 1. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

???


A legvadabb Rákosi-korszakban is ez a himnusz volt az iskolai tankönyvekben, már megbocsáss...


Szerintem attól, hogy holnap beleíratom az alkotmányba, hogy a szekrénynek két ajtaja van, a körtefának meg levele, nem jelenti azt, 2018 április másodika előtt nem léteztek szekrényajtók és falevelek.

2018. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Én 1940-ben voltam elsős, és már akkor is ez volt a Himnusz. Sőt, még a Rákosi korban is ez volt. De ennek semmi helye nincs az Alkotmánynak nevezett irományban.
2018. ápr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem utasították el korábban sem, gyakorlatilag azóta szolgál himnuszként, hogy Erkel megzenésítette, csak addig senkinek nem jutott eszébe, hogy törvénybe kellene iktatni, elég volt a szokás, hogy fontos eseményeken elénekelik.
2018. ápr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
34%

Valószínű azért írták bele a törvénybe, hogy a jövőben valamely vérző szívű liberális marhának ne jusson eszébe átírni, mert nem elég modern, tele mindenféle sértő dologgal, Oszmánok, rabló mongolok, Isten, sehol melegek, színesek stb.


Mielőtt valaki hörögni kezdene, hogy milyen hülyeségeket írok, rámutatnék, hogy ilyen himnusz - átírásra már volt nem egy példa Európában, mondván a nemzeti fohászuk nem elég korrekt politikailag.

2018. ápr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!