Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi cikkről egy mondatban?

Figyelt kérdés
[link]
2018. ápr. 11. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Jaj, ne, már a tudományba is bele kell szőni a politikát? :(
2018. ápr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyet értek, de én nem nevezném ezt tudománynak.
2018. ápr. 11. 15:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi.
2018. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni, hogy mit akart vele a szerző: a mindannyianmigránsokvagyunk általában azoknak az érve, akik pozitívumként, lehetőségként tekintenek a globális migrációra (és annak különböző formáira), egy ilyen jellegű cikk viszont, ha efféle szándék áll mögötte eléggé kontraproduktív (elvégre a jönnekabevándorlóhordákéstűzzelvassalelpusztítjákeurópát a skála túlsó szélén elhelyezkedő álláspont volna), más szóval: a cikk szerzője vagy, ahogy mondani szokás, xenofób propagandatevékenységet folytat (képzelj ide egy cinikusan vigyorgó hangulatjelet), vagy annyira hülye, hogy észre sem veszi, hogy mit csinál.
2018. ápr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A leírtakból ítélve ez egy pánszláv érzelmű hungarofób kiszinezett valami, ami az MTA-ra és egyes katolikus értelmiségi körökre is jellemző. Ennek semmi köze a tudományhoz.
2018. ápr. 11. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves egyes, el kell mondanom neked, a történelemtudomány a jelenkor politikájának feldolgozása.


Kérdező! Neked lehet bármi véleményed a tudományról, ettől az nem változik. Változni a művelőitől szokott. Egyébként a hivatkozott írás nem tudomány (azt másképp fogalmazzák), hanem tanmese. Újságíró írta, megnevezte magát (ellentétben számos általad kedvelt írás szerzőjével). A tanmese pedig a mai fideszes hazugságáradatról szól. Mégpedig úgy, hogy annak szóhasználatával, retorikájával, mondatfűzésével egy konkrét, a tudomány által alátámasztott, 1100 évvel ezelőtti eseménysort ír le. Semmit nem változtat rajta, ha te becsmérled, legfeljebb magadról állítasz ki bizonyítványt. Ha cáfolni akarod, ne minősítsd önkényesen és hamisan, hanem nevezd meg a konkrét kijelentéseket, amik másképpen történtek. Mondd el, hogyan. Aztán majd megvizsgáljuk, melyik hiteles.

2018. ápr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem magyarként sértő, hogy ez a disznófejű csávó ilyeneket ír a népemről. Ennyi. Nem tudom, hogy nem rúgták még ki ezt a nyomorékot.
2018. ápr. 12. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!