Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány négyzetméteres gabonatáro...

Hány négyzetméteres gabonatároló épületet építhet egy gazda a 10 hektáros szántóterületére?

Figyelt kérdés

2018. máj. 6. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Tényleg csak kíváncsiságóbl: miért akarod fogyasztani a szántód területét, és gabonatárolót építeni rá? Miért nem viszed el máshova (jobban őrzőtt helyre), mint mások?
2018. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok én semmit, egyetemi tanuló vagyok, és sehol nem találjuk erre a kérdésre a választ a csoporttársaimmal. Terület és település fejlesztéssel foglalkozik a tárgy.
2018. máj. 6. 14:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy úgy. Hát azt meg kellett volna tanulni, hogy ezt melyik jogszabály szabja meg, én nem tudom. Még az is lehet, hogy önkormányzati? Vagy beugratós kérdés, és nem is lehet?
2018. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, a beugratósra már én is gondoltam, hogy nem is lehet, az is lehet, hogy van egy bizonyos hektár méret és csak a fölött lehet.


Én átbogarásztam az egész jegyzetet és semmi infó erről, előadásról sem maradt meg ilyen infó, a kérdést pont azért tettem fel, hogy hátha valaki ért az ezzel kapcsolatos jogszabályhoz és tud segíteni.

2018. máj. 6. 14:12
 5/8 A kérdező kommentje:
Mostmár azt megtaláltuk, hogy 1500 négyzetméter alatt nem építhető be. de a mi területünk 100000 négyzetméter, szóval még mindig nem tudjuk.
2018. máj. 6. 14:30
 6/8 anonim ***** válasza:
A szántó mgrt-nek számít, az adott önkormányzat település rendezési tervében meg kell nézni, hogy erre a telek típusra hány százalék a beépíthetőség.
2018. máj. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szántó beépíthetősége a terület max.3%-a. Legalábbis itt Szigetszentmiklóson így adott engedélyt a földhivatal. Persze kizárólag mezőgazdasági épületre.
2018. máj. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Egy négyzetméternyi betonos épületet sem építhet szántó területre, ha nincs hozzá engedélye.

Ki kell vonatni azt a területrészt a szántón /ami 100%-ban a saját tulajdonában van/, építési területté, amin építeni akar és az építési és egyéb engedélyek után már kezdhet is rajta építeni. Plusz e-naplót vezetgetni is kell. Akár építhet rá 1000 négyzetméteres tárolót is ezek után.


Másik:

10 hektárra való, termett gabonának tároló?

Arra elég lenne egy 100m2 (100m3) ponyvatároló is.

2018. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!