Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigányságnak mik a tipikus...

A cigányságnak mik a tipikus rasszjegyei?

Figyelt kérdés

2018. jún. 11. 22:37
 1/4 anonim válasza:
56%

Nalunk a faluban

- 12-13 evesen szulnek

- 16 evesen eskuvo

- max 6 osztalyt vegeznek

- a folytonos karomkodas, ciganybeszed. Pl dikk, more, zsámo

- babakocsiban lopnak fat

2018. jún. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mansour ***** válasza:
93%

#1:

Ezek szociális/kulturális jellemzők, nem rasszjegyek! :)

2018. jún. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Barna bőr minden árnyalata világosabbtól a sötét barnáiig.Általábban fekete hajszín sötét barna szem de vannak kék szeműek is férfiaknál erős izmos testalkat.
2018. jún. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, nincsenek egységes rasszjegyeik (somogyi, baranyai, tolnai, budapesti cigányságot elnézve, velük kerültem eddig ilyen-olyan módon kapcsolatba).

A barnább bőr lehet a legegységesebb, de vannak szinte teljesen fehér bőrű cigányok is. Cigány nőknél vettem észre, hogy gyakoriak a kimondottan sasorrúak, mellé inkább kerek arc társul. Aztán vannak a szemből a "macisajt-tábla" arcúak (csúcsára fordított háromszögre emlékeztet az arcuk körvonala - olyan belső-ázsiai jellegűek). Férfiaknál is nagyon vegyes a kép, az, hogy izmosak, baromság, ugyanúgy vannak közöttük kigyúrtak, szálkásak, átlagosak és zsírosan szétfolyók is, mint a magyarok között.

Egységes fizimiskájuk azért nem is lehet szerintem, mert ők is rendesen elkeveredtek azokkal az eurázsiai népekkel, akik mellett éltek.

2018. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!