Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Mo-n élő kínaiak ennyire...

Az Mo-n élő kínaiak ennyire közvetlenek?

Figyelt kérdés
pl mikor mentem egy kínai boltba akkor az eladó lány letegezett és mosolygott rám (ezt másokkal nem nagyon tette ha jól láttam.)aztán egy kínai ételbárban a séf kijött és oda köszöntem neki (nem tusom h miért)ő pedig mosolygott és visszaköszönt!! Ezek a pozitív visszajelzések megfordították bennem a kínairól a véleményemet!!
2010. jún. 17. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
itt inkább a tisztelettudásról van szó. Ha köszönsz nekik kedvesen, ők is ugyan olyan kedvesen fognak visszaköszönni, mert az illem(ami náluk jóval fontosabb mint nálunk) ezt diktálja.
2010. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van,mert a kínai normális nép,a kultúrája pedig rendkívül ősi,legalábbis szerintem.
2010. jún. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
lehet de már láttam olyan bunkó kínaiakat...
2010. jún. 17. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a városomban van egy kínai,aránylag sokat vásárolok ott,mindig kedvesek és segítőkészek az eladók. mikor kínai kaját vettem egyszer,akkor a szakács megkérdezte hogy pálcika vagy kanál? én meg nevetve mondtam hogy legyen inkább a kanál,és ő is mosolyogva adta oda a sült tésztámat:))
2010. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ez azért van,mert a kínai normális nép,a kultúrája pedig rendkívül ősi,legalábbis szerintem."


Egyetértek. 3.000 évre visszatekintő tiszteletteljes múltjával vitatkozni nem lehet. De itt sajnos nem erről van szó. Igazából a kínai emberek hihetetlenül nagy része ilyen, mint amit te leírtál. Mindig vidámak, mosolyognak. Kevés az a rész, aki nem ilyen.

És aki rasszizmussal válaszolna a kérdésedre, az előtte gondolkozzon el azon, hogy nincs hova menniük, mert kitagadják őket az országból a vezetők, mert túl sokan vannak. Te hogy örülnél neki, ha kiüldöznének M.o-ról, és soha többé nem jöhetnél vissza, és elküldenének téged Kínába? Szerintem csak csodálkoznál és a rasszizmus megfordulna: TE! Te lennél a kiközösített!

14/F

2010. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

itt most ki beszél rasszizmusról???

én sose voltam rasszista mert bennem is van 3 fajta származás csak a piaci kínaiakról volt véleményem eddig...

am nem kitagadják őket hanem nincsen munkájuk inkább!

2010. jún. 17. 20:20
 7/8 A kérdező kommentje:

20:04

sült tésztát ettél??

én a kínai kaját mindig pálcikával eszem... már 1 egész gyűjteményem van

2010. jún. 17. 20:22
 8/8 anonim ***** válasza:

20:04 vagyok

Igen,azt ettem,de azért kanállal mert farkaséhes voltam és nincs gyakorlatom a pálcikahasználatban,nem akartam szerencsétlenkedni:)

2010. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!