Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A műveltséghez szorosan...

A műveltséghez szorosan hozzátartozik a memória? Miért felejtek el mindent?

Figyelt kérdés
Sok minden, aminek utána olvasok, nem marad meg a fejemben. Beszélgetések során nem tudom felidézni, hozzászolni sem sikerül a témához, ha régen olvastam róla. Általános műveltségi dolgokról beszélek. Nagyon bánt, mert úgy jön le, hogy egy buta kuka ember vagyok. Pedig csak a memóriám lyukas. Kételkedem a szellemi képességeimbem. Gyorsan megértek dolgokat, összefüggéseket, ha tanulok sem magolok, diplomás vagyok.
2018. júl. 22. 23:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A műveltség = lexikális tudás

lexikális tudás = megtanult és felidézett ismeret halmaz


Szóval igen a műveltséghez kell valamennyi memória, de a lexikális tudás hiánya nem jelenti azt, hogy valaki buta.

Sok műszaki szakembernek csapnivaló a lexikális tudása. Nincs baj ezzel. Ha zavar akkor olvass gyakrabban és többet.

2018. júl. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!