Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem sértő azt mondani,...

Miért nem sértő azt mondani, hogy "gyorsabban futok nálad" és miért sértő azt mondani, hogy "intelligensebb vagyok nálad"?

Figyelt kérdés
2018. aug. 21. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Mert a 2.-al lényegében azt mondod ki a másiknak, hogy ő hülyébb nálad, ami sértő. Az edzettségen meg nem érdemes megsértődni, lehet versenyezni pl futásban. Szerencsére engem egyikkel sem lehet megsérteni, mert mindenkinél is intelligensebb vagyok, és mindenkinél is gyorsabban futok.
2018. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%

Az egyikkel ösztönzöd a másikat melléd lévő felzárkózásra,

A másik pedig lenézése a másik embernek (ezt ha valaki mondja egy másik személyre úgy, hogy sosem kommunikált vele, nem ismeri az írását, gondolastmenetét-szimpla lenézés, és rendszerint a buta emberek teszik. Idővel mindig kiderül náluk, hogy ostobák és tudatlanok. Ha viszont ismeri, vette a fáradságot utána járt, akkor teljesen más kommunikációs módón hozza a másik tudomására-főleg akkor ha megpróbálják lejáratni, hogy szintekkel lejjebb van a lejárató, mint ő.


Az egyik lenyújtja feléd a kezét és emelni akar téged a szintjére, a másik lehúzni, mert kevély.

2018. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az emberek 99.9%-át nem érdekli, ha valaki gyorsabban fut nála.

Azt viszont senki sem szereti, ha burkoltan lehülyézik.

2018. szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!