Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik le egy Magyar...

Hogyan zajlik le egy Magyar állampolgársági eskü külhoni magyarként?

Figyelt kérdés
2018. szept. 16. 11:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Voltam egy ilyenen, ünnepség volt, pontosan egy házasságkötő teremben.

Körülbelül két tucat új állampolgár volt jelen, meg a legközelebbi hozzátartozójuk, vagyis cirka ötven ember.

A hallgatósággal szemben pulpitus volt, tisztviselővel, magyar nemzetiszínű szalaggal átvetve a vállán és fél órányi beszéd után, amiben sok mindenről volt szó, történelmi eseményekről, lírai dolgokról, vers és egyéb hazafias témákkal keverve, felálltak az eskütevők és az előremondott szöveget kórusban utánamondták a tisztviselőnek.

Elég szépen megvolt rendezve, a beszéd kifejezetten jól volt megírva.

Azt, hogy ez egy sablonszöveg e, azt nem tudom, szerintem nem, végül mindannyian egyenként megkapták pár egyszerű, keresetlen szó kíséretében az ideiglenes személyi okmányukat.

Utána volt egy kis büfé, de nem volt kötelező rajta részt venni.

Ingyenes volt, az állam állta.

Akik akartak maradhattak még, voltak beszélgetések, de mi nem maradtunk, mert nekem dolgom volt, már nem emlékszem, hogy mi és akit kísértem, azt én vittem az autómon, így ő is velem jött.

2018. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!