Kit büntetnek meg?

Figyelt kérdés
Ha egy fegyveres betörő anyámra fogja a fegyvert és én mögé megyek és megsebesítem de nem halálosan hanem csak mélyen megvágom a karját és a hátát őt büntetik vagy engem?

2018. szept. 21. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a te támadásod mértéke nem haladja meg az övét, akkor jogos védelemnek számít. A leírt eset is ilyen.

Őt biztos megbüntetik, mert betört és fenyegetett, téged is eljárás alá vonnak, de nem fogsz büntetést kapni, hacsak ki nem fogsz egy elmebeteg fajvédő bírót.

2018. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha én kerülnék ilyen helyzetbe, akkor nem nagyon érdekelne a jog. Arra figyelnék, hogy BIZTOSAN megöljem a támadót. Lehet, hogy lesittelnének, de édesanyám élne. Szerintem így megérné.
2018. szept. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!