Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek egy embernel,...

Szerintetek egy embernel, hogyan fordulhat elő, hogy nincs szociális élete?

Figyelt kérdés

Igazából magamról is van szó.


Minden nap mikor felkelek ,bemegyek az egyetemre ,haza jövök ,tanulok eszek stb .. es lefekszem .Kb így van minden napom.Sose beszélgetek senkivel ,illetve sosem kerülök olyan szociális körbe,ahol ki tudnék bontakozni.


Barátnőm pedig még sosem volt.(nem vagyok csúnya).


A bulit régebben kipróbáltam de ott se volt másképp (csak ,hogy ne ezt hozzátok erv-[|} mint minden második ember :) )

.Csak álltam egy helyben és néztem ki a fejemből ..


Igazából én arra a következtetésre jutottam,hogy minden ember beleszuletik egy szociális körbe ,ami időről időre nő-bovul,viszont sajnos vannak olyan emberek is ,akik nem születnek bele ilyen szociális korokbe,így nincs is ,ami bovulne .Magyarul egyedül maradnak ,barátok nélkül magányosan.


Tehát a kérdésem,szerintetek helyes ,amit állítok vagy esetleg nektek más az álláspontotok a témáról?



2018. szept. 26. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy fordulhat elő? A mai világban elég könnyen :S
2018. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mansour ***** válasza:
Én is így voltam, és a szűk családomon kívül most se nagyon van kapcsolatom senkivel. Ha jó neked így, akkor ne görcsölj rajta! Ha meg nem jó, akkor próbálkozz ismerkedni, barátokat szerezni. Tudom, hogy csendes, visszahúzódó embernek ez nem könnyű, de ha hiányzik, akkor muszáj próbálkozni. A barátnő-ügyre meg mindenképp rá kell menni, anélkül tényleg nem lehet "teljes életet" élni. Manapság már, az internetes társkeresők korában ez nem annyira nehéz. Persze csak óvatosan...
2018. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, én is ilyen vagyok. Az igaz, hogy "minden ember beleszuletik egy szociális körbe...", de ezen ő is, saját maga is változtathat, nincs kőbe vésve, hogy ez márpedig így kell, hogy maradjon. Egy képzés, egy kirándulás, vagy esetleg maga a virtuális tér ebben segíthet.
2018. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Általános dolgokról általában könnyen elbeszélgetek, bármi ami ennél komolyabb, már nem megy. Ide tartozik az ismerkedés is. Az élet összes területén szenvedek ezzel, nem tudom eldönteni milyen kaját vegyek, csomó dolgot amit egyébként szeretnék, észre sem veszek a boltban. Bemegyek és alig tudok valamit venni, ami élelmiszer. Ugyanígy nem tudok a másiknak mit írni vagy mondani, ha ismerkedésről van szó. Egyszerűen nem megy. Ezért vagyok magányos, ezért nincs egyátalán szociális és nagyjából semmilyen életem. Nincs érzékem az ismerkedéshez és nem tudom kitalálni mit tehetnék, hol és hogyan ismerkedhetnék, ami működne nálam is.
2018. szept. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem senki nem születik bele szociális körökbe, hanem ő maga alakítja ki őket. Egyetemen lehet menni ismerkedni a csoporttársaiddal, beszélgetni emberekkel a büfében, itt-ott, bárhol. Semmi nem esik egyszerűen a kezeid közé, hanem te is kell dolgozz érte.

Szintén visszahúzódóbb voltam, féltem beszélgetni új emberekkel. Ahogy idén bekerültem az egyetemre, és részt vettem a gólyák hetén, nem mellesleg sokkal nyitottabb és közvetlenebb lettem az emberekkel, ugyanezt kaptam én is vissza, és így rengeteg új ismerőst szereztem. És ez még csak a kezdet. Ne legyél szégyellős, ne félj, mert semmi veszítenivalód nincs.

2018. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ugyanebben a szituációban vagyok, mint te. Sajnos. Szerintem a szociális köröd kialakulása a személyiségedtől függ. Ha a mai világban nem akarsz/ nem vagy egy központi személyiség bizonyos helyeken/társaságokban nem kelted fel az emberek figyelmét. 18/L
2018. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!