Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lenne jó, illetve...

Miért lenne jó, illetve rossz, ha az egész Föld egy állam lenne?

Figyelt kérdés

2018. szept. 27. 10:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
21%
Nem lenne sem jó sem rossz. Megszokott lenne.
2018. szept. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

Akkor is kb. ugyanott lenne jólét, mint most és ugyanott szegénység is. Akkor is lenne mindig pár tucatnyi helyen fegyveres ellenállás sokezres milíciákkal (melyek sokezer négyzetkilométert uralnának).

Másik sokszáz helyen meg nagyobb tüntetéssorozat, vagy polgári engedetlenségi mozgalom, stb.

Csak ezeket mind egy központi hatalom kezelné.

2018. szept. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én sem látom úgy, hogy túl sok minden változna. Szerintem az ember mindig találna valamit ami miatt háborúzni tud. Ha nem nemzeti alapon akkor vallási alapon, ha nem úgy akkor etnikai alapon ha úgy sem akkor gazdasági érdekek mentén.

Szerintem több generációnak el kellene telnie ahhoz, hogy a meglévő nemzettudatot "felváltsa" valamilyen univerzális emberiségtudat, vagy nem tudom mi. Persze szegények és gazdagok akkor is lennének.

2018. szept. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Mansour ***** válasza:
84%
A globalista elitnek lenne jó, akik gazdaságilag-pénzügyileg így is uralják a világot, és a politikára is erős befolyásuk van. Ezzel pedig a politikai hatalmuk is teljes lenne.
2018. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudnál mit tenni a mgiráció ellen.
2018. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
Nem lehetett volna így Szovjet unió de az nélkülözhetetlen!
2018. szept. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%
Egységes törvények, pénz, nyelv mindenképp előnyös lenne az emberiség számára.
2018. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A nyelv nem lenne egyseges. Egy ido utan valtozni kezdene akkor is, mert a Fold tul nagy. De egyseges penznem es torvenyek mar jol hangzik. (Egyik valaszolotol.)
2018. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%
Persze, tudom mi a helyzet kínában is, de pl írásban nagy könnyítés lehetne. Az angol példájávól kiindulva legalábbis, mint manapság az internet globális nyelve.
2018. szept. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Szóval totális globalizáció lenne, élén egy világkormánnyal, és minden nép-nemzet-faj homogén lenne.

Kösz, nem.

2018. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!