Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megtudná valaki mondani, hogy...

Megtudná valaki mondani, hogy ki volt az elsö egyiptomi -évszámmal igazolható- fáraó és hogyan lehet ezt az évszámot bizonyítani?

Figyelt kérdés

2018. okt. 4. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen, pl. a Google meg__tudná mondani.
2018. okt. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mit jelent neked az "évszámmal igazolható"?

Mivel akkoriban sem mai értelemben vett történetírás, sem mai értelemben vett időszámítás nem volt, az évszám legfeljebb következtethető és nem igazolható.

2018. okt. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2018. okt. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Igen a googlt próbáltam de nem jártam sikerrel. Arra gondoltam, hogy valaki jártas e témában és talán utánna olvasott. A fáraók listája azért nem tettszik mert az csak egy lista és nem magyarázzák meg hogy miért annyi amennyi. Tehát arra gondoltam pontosan, hogy pl: ie. 2350 xy fáraó mert bizonyos levelesések alapján más országokkal tartott fent kapcsolatot ahol az uralkodó is meg volt nevezve és annak az uralkodási évszáma bizonyíható stb...
2018. okt. 6. 01:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen korai történetek nem maradtak fenn, a fáraólistákat úgy találták, régészeti leletek hordozzák őket.

Hitelességük így nem teljesen bizonyítottak, de jobb hiányában el vannak fogadva, természetesen ezt a csekély alátámasztást figyelembe véve.

Mivel tudtommal különböző korokból több fáraólistát is találtak, amik egymást megerősítik és passzolnak egyéb falfaragványokhoz, vésetekhez, továbbá nincsenek eltérő, vagy kételyt keltő adatok, hanem minden egyedi régészeti lelet a fáraólisták helyességét bizonyítják így ez is alátámasztja az abban foglaltak helyességét.

Sajnos ilyen régi korokból csak ennyi maradt, a közelebbi korokból már vannak bővebb információk.

2018. okt. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pontos ókori dátumokat gyakorlatilag csak i. e. 763-tól tudunk, mert akkor volt egy napfogyatkozás (június 15-én), amihez tudunk viszonyítani. Ennél korábbról necces, ahány tudós, annyi évszám... Egyiptomban ekkor III. Takelot uralkodott.
2018. okt. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A narmer paletta volt az első amin alsó és felső egyiptom koronáját is viseli narmer.

Az hogy ez az ábrázolás a vágya volt vagy tény nem tisztázott. 5000 éves a lelet.

Bizonyítani az időszakot a kezdetleges isten ábrázolásokból lehet,mert akkor még hórusz egy sima sólyom volt. Hator meg egy tehén. Nem voltak még állat fejű emberalakok.

2019. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy a Narmer-paletta kora csak becsült adat, nem úgy van, hogy jövőre 5001 éves lesz? A kérdező meg konkrét évszámra volt kíváncsi.
2019. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!