Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kéne tenni az állatkísérle...

Mit kéne tenni az állatkísérletekkel?

Figyelt kérdés
Értem én hogy mi baja sokaknak az állatokon végzett tesztekkel, de az ilyen emberek mit gondolnak, mi lenne a jó? Teljesen le is állni például a gyógyszerek vagy új gyógymódok fejlesztésével?
2018. okt. 9. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Az ellenzőket férjhez kellene adni végre...
2018. okt. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%
Nos, kártékony állatokon (pl. patkány) nem tartom etikátlannak a kísérletezést. Egyébként meg többszörös gyilkosokon lehetne emberkísérletezni.
2018. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A többszörös gyilkosokkal az a baj, hogy már ki tudja hány ezer olyan vegyülettel érintkeztek, ami befolyásolhatná a kísérleti eredményt. Nem véletlen hogy a patkányokat sem csak úgy összefogdossák a csatornából, pedig lenne bőven. Hanem direkt erre a célra tenyésztik őket, ellenőrzött körülmények között, ahol ugye pontosan tudják mikor mivel érintkeztek a patkányok, és tudják hogy ezeknek milyen hatásai lehetnek. Tehát ha a teszt után változást tapasztalnak, akkor csak így zárható ki hogy ezt a hatást valami ismeretlen tényező okozta, nem pedig a tesztelt szer.
2018. okt. 9. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi van a kozmetikumokkal és a többi hasonlóval, ott lehetne kihagyni ezt a szakaszt, sejttenyészet után jöhet az ember, talán egy szabálysértő, hogy legyen elég alany.

Vannak nem fájdalmas kísérletek is. Ahol pedig fájdalom lehet, ott csillapítani kell a fájdalmat. Igaz, nem minden szenvedés fájdalmas.

2018. okt. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

szerintem a többszörös visszaeső sitteseken lehetne kísérletezgetni állatok helyett

értük úgyse kár, pusztuljon a férgese

lehet engem is lepontozni a bűnözőpátyoló selejteknek, szeretem látni ha igazam van, beismerni úgyse fogja egyikük se még saját magának se, mert az ugye derogál...

2019. aug. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb kísérleti állat patkány, illetve egér.

A visszaesőkön, súlyos bűnözőkön kipróbálhatnák a kozmetikumokat, akár egymás után többet is.

Az állatoknak maradnának az egészségügyi (korrekt fájdalomcsillapítással), viselkedési, kognitív és memóriatesztek.

2019. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!