Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen "menekülési" lehetősége...

Milyen "menekülési" lehetőségek vannak jelenleg azoknak, akik szeretnének kiszakadni a társadalomból?

Figyelt kérdés
2018. okt. 13. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Például egyik rokonom egy kisalföldi erdei tisztáson lévő tanyán él önellátóként már a rendszerváltás óta. És nagyon jól érzi magát, nyugodt az élete. Nem volt ez így amikor autószerelőként volt állása, akkor kész idegroncs és alkoholista volt.

Az államosítások előtt 100-nál is több tanya volt a Bakonyban. Lakóik gyakorlatilag ki voltak vonulva a társadalomból. Ez az önálló életmód mára eléggé kiveszett. Helyette inkább városon hajléktalanok, valószínű azért mert eszükbe sem jut hogy úgy is élhetnének ahogy régen tették a tanyasiak. Éltem én is tanyán a szüleimmel úgy hogy egy ideig nem volt munkahelyem. Életem legszebb időszaka volt.

2018. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Szerencsére bőven van lehetőség. Jó sok az olyan település, ahol nincs nagy nyüzsgés, nem a mai modern mosléktársadalmi dekadens felfogás dívik, és ezen kívül is bőven vannak olyan helyek, ahova élő ember be nem teszi a lábát. Nekem sincsenek barátaim, én is egyedül töltöm az időmet mindig, így aztán magam is ilyen helyekre járok. Ha tehetném, a munkámat is úgy végezném, hogy nem kéne emberekkel találkoznom.

Ha megvalósulna az, ami a "Néptelen Föld"-ben, kitörő örömmel élvezném.

2018. okt. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos szinte semmi. Az adóhatóság mindenütt utolér, és a többségi társadalom által elfogadott elmebeteg normákat is be kell tartanod, különben megbüntetnek.

Nem tudod azt mondani, hogy elköltözöl egy tanyára és kiiratkozol, mert vagy megtalál az etnikum és ha megvéded magad, akkor téged vesznek elő, vagy fizetned kell valami adót, amit nem tudsz kifizetni, ha nem tartod a kapcsolatot.

2018. okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!