Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » H valaki egy adott hónap első...

H valaki egy adott hónap első napjától kezd dolgozni, akkor abban a hónapban kap valamennyi fizetést, vagy csak a az azt követő hónapban?

Figyelt kérdés

Azt szeretném meg tudni, ha meg volt minden, mit el kellett intézni és az adott hó első napjától dolgozik, akkor kap fizetést, vagy azt akkor "ingyen" dolgozza és következőben fog...


Köszönöm a válaszokat.



2018. okt. 31. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fizetés általában utólag van, következő hónap 10-áig fizetik ki az adott hónapot. A mostani meg az előző munkahelyemen már 31-én utalták a fizut, apám 3-a körül kap, a párom 5-6-án. De mindig utólag. Mindegy, hányadikán állsz munkába, az arra a hónapra járó fizut következő hónap elején fogd megkapni.
2018. okt. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem ingyen dolgozik abban a hónapban. Fizetést a ledolgozott idő után kapsz, nem előre. Vagyis október elején nem az októberi béredet kapod meg előre, hanem a szeptemberit utólag. Tehát ha te valamely hónap első napján kezdesz dolgozni, annak a hónapnak az elején nem fogsz fizetést kapni (legalábbis attól a cégtől, ahol elkezdtél dolgozni), mert az előző hónapban nem dolgoztál egy napot sem. De nem ingyen dolgozol az első hónapban, sőt, az 1-je és a fizetésnap közti időszakban sem. A következő hónap elején érkezik a fizetésed arra a hónapra.
2018. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem! Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2018. okt. 31. 16:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem ingyen dolgozol, viszont majdnem egy hónapra kamatmentes kölcsönnel segíted a céged minden hónapban - ugyanis a 15-én esedékes pénzedet csak a következő hónap 5...10 körül kapod majd meg.

Létezik cég, ahol nem kell ekkora kölcsönt adnod, de az nem Magyarországon van.

2018. nov. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:

Akármikor is kapjuk a fizetést sosem ingyen dolgozunk. Mások is jelezték ezt láttam.


A kérdés lényegére válaszolva - a fizetés mindig a ledolgozott hónap után jár.


Ha megnézzük két verzió lenne lehetséges alapvetően. Egyik, hogy előre kifizetnék a hónapot majd ledogozzuk, vagy előbb ledolgozzuk és utána kifizetik. Valami mindenképpen megelőzi a másikat, kérdés melyik miért indokolt? A beosztott jobban el tud "szaladni" mint a cég, úgy egyszerűen mondva.


Ha a beosztott kilép, betegállományba megy vagy egyéb akkor módosul az amit fizetésben kapnia kell, viszont ez nem látható teljesen előre. Tehát ez a kézenfekvőbb megoldás, ha előbb ledolgozza amit és ahogy az alakult a szerint kap fizetést. Így lehet tudni ténylegesen mennyit dolgozott minden változóval együtt.


4-es nem értem miről beszél. Nincs 15-én esedékes pénz, nincs hó felénél esedékes fél havi fizetés. Többnyire.

2018. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!