Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az alkoholistának számít aki...

Lucifer a király kérdése:

Az alkoholistának számít aki hétvégente iszik alkoholt? Pl:bor, sör,

Figyelt kérdés

2018. nov. 2. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

Nem.

Alkoholistának az számít, aki a nap minden egyes órájaban iszik/alkoholról fantáziál.

Az ilyen emberek, ha nem kapják meg a napi adagjukat, akkor komoly elvonási tüneteik lehetnek. Az ilyesmivel nem árt orvoshoz fordulni.


Hétvégente pár feles, sör, stb. Még nem a világ vége. Szerintem. Bár nem részesítem előnyben a heti alkoholfogyasztást se...

2018. nov. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem bírnád ki pia nélkül, akkor annak számít. Nem a mennyiség, s a gyakoriság számít! Ha kibírsz egy hétvégét nélküle, akkor nem alkoholizmus.
2018. nov. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Az a függőség az mentális betegség. Ha az alkoholivás nagyon befolyásolja az életedet, miatta elhanyagolod a munkát / tanulást / családodat, akkor gáz van, igen.
2018. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, miért kellett nullára pontozni azt, aki leírta az igazságot. Ennyi rosszindulatú függő jár ide?


Függő az, aki NEM BÍRJA KI nélküle. Mindegy, hogy egy pohár kell neki, vagy egy hektó.

Vagy, ha ki is bírja, akkor aznap nem tud másra gondolni.

2018. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
16%
Ide is leírom, mint egy hasonló kérdéshez: aki szerint ez alkoholizmus, az egy idióta! Tudom, hogy hivatalosan még az is alkoholistának számít, aki egy héten egyszer megiszik egy üveg sört, de ez egy nagy marhaság! Ez az oka annak, hogy Magyarországot az ilyen téves és idióta statisztikák és megállapítások miatt úgy kiáltják be, mintha itt annyi alkoholista lenne és ez mekkora probléma lenne, pedig az egy pohár sör/bor akár naponta sem árt sem az egészségnek, sem részeges idióta nem lesz tőle senki! Az alkoholizmus fogalmát át kellene kicsit értékelni és az ártalmas mennyiség határánál kellene belőni azt, hogy ki mikortól alkoholista, ami egyébként egyéntől függő. Ezzel az erővel bárki alkoholista, idióta előző válaszoló, még az is aki, egy éveben egyszer iszik meg egy nyamvadt deci bort, mert ez is rendszerességnek számít...
2018. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!