Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy másik országo...

Hogyan lehet egy másik országot, kultúrát népszerűsíteni?

Figyelt kérdés
Ha egy külföldi országot vagy annak kultúráját szeretném népszerűsíteni, arra milyen lehetőségek vannak? Iskolai feladat. :) Valakinek van ötlete? Köszönöm!
2018. nov. 10. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Hát... Kiválasztasz egy országot, utánaolvasol hogy milyen a kultúrája, milyen szokások, hagyományok vannak arrafelé, és leírod hogy ezek neked miért tetszenek.
2018. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gaebrol, itt a népszerűsítésen van a hangsúly.


Szerintem a legjobb népszerűsítési módszer,ha az adott ország zenéjét teszed közzé.A zenét mindenki szereti.


Ezenkívül a népszokásai és kultúrája is fontosak az adott országnak.


A tájegységek növényi társulása, vagy állatvilága sokakat képes megérinteni.


Az épített örökség bemutatása is fontos és sok esetben összefügg a kultúrális örökséggel.

2018. nov. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Második, nagyon jó ötleteket adtál, köszönöm! 😊 Még jöhetnek, ha esetleg van valami. Valószínűleg Oroszországot választom majd ha azt még nem választotta ki más (Olaszországot szerettem volna, de az már foglalt). Az oroszhoz van valami konkrét dolog, amivel lehet népszerűsíteni? :) illetve ez a nêpszerűsítés facebookon kívül még hol lehetséges?

2018. nov. 10. 21:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ezeket már tudod, de felsorolom.


-Matrijoska baba

-Szibériai tigris,elég impozáns egy állat

-A vodka fogyasztás náluk több mint egyszerű alkoholfogyasztás.A barátság vagy szimpátia jele ha valaki vodkával kínál Oroszországban.

-A Dyatlov rejtély



Ennyi jutott kapásból az eszembe.

2018. nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs rejtély. Megfejtették.

Azért az orosz kultúra ne ma Matrjoska baba.

Ha azonban Muszorgszkijt, Repint, Csehovot, és számos más nagyság ténykedését népszerűsíted, az már az. Ha az építészeti remekeket említed, akkor igen. Ha az orosz ember vendégszeretetét, kedvességét, büszkeségét, hazaszeretetét jellemzed, akkor tettél valamit értük (persze nem amorális vezetőit értem itt). Ha a táj nagyszerűségét mutatod be, az jó (de persze ne a tönkretett Aral tavat, vagy a Bajkál pusztulását).


A "népszerűsítés" azonban egy nagyon összetett dolog. Írás van számtalan, profiktól, akik hosszú időn át a helyszínen tanulmányozták. A felület nem számít, a sablonszöveg azonban bárhol is helyezik el, nem kelt figyelmet. Az igazi népszerűsítés a példamutatás. Elmondod hol jártál, miért volt az jó, mi hasznot hozott, mit változtatott gondolkodásodon.

Mondok egy példát. Szíria ma csatatér. Nagy valószínűséggel rengetek mérhetetlenül becses kincse örökre odaveszett. Sok disznóságot hallok, olvasok szírekről. Ottaniakról is ide menekült emberekről. Mélyen megvetem ezek szerzőit. Én a helyszínen, valóságos embereket megismerve tudom, milyenek. "Rettegett" damaszkuszi nagybazár rejtett bugyraiban voltam éjjel nőkkel, akiket nem megerőszakolni akartak, hanem engedélyemet kérték, hogy megajándékozzák őket (feleségeimnek hitték). És sok mást is láttam. Nekem tehát a sunyi hazudozók a szírek rémtetteiről mesélhetnek. Miközben nem hiszem, hogy ott nincs bűnözés. Van. Mint itthon is. Mi ebben a népszerűsítés. A sok hazugság cáfolata. Ahogy az oroszoké is, akik nem azok a szovjet katonák, akik a háború borzalmaiban öltek és erőszakoltak. És az orosz tisztességet és barátságot nem Putyinon mérem, hanem saját tapasztalatból. Ezt nem másíthatja meg semmiféle hazug hatalom vagy sanda ember.

2018. nov. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat is! :)

Sajnos én még nem voltam Oroszországban, így a tapasztalataimat nem tudom belevinni. :( Lehet, hogy olyat kellene választanom, ahol már jártam, de az elég kevés


Összegyűjtöttem pár értéket és érdekességet, de inkább azt nem értem, hogy maga a népszerűsítés folyamata az mi lenne. Olyasmit kellene kitalálnom, amit én magam is tehetek azért, hogy többen megismerjék és megkedveljék az adott országot. Egész nap ezen gondolkodtam, de a facebookon kívül semmi nem jut eszembe, plusz ott a képek, zenék stb. megosztása sem igazi "népszerűsítés". Vagy nem tudom.


Vagy válasszak másik országot, ahol már jártam? (Az a baj, hogy talán egyedül Szerbia nem foglalt még, de azt annyira én magam sem kedvelem)

2018. nov. 10. 23:21
 7/8 anonim ***** válasza:

#2

Jogos, nem gondoltam át eléggé a kérdést! Ez esetben elnézést a válaszomért!

2018. nov. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kérdező, ez nem így működik. Minden országot népszerűsítenek valamennyire. És ez egy szakma, amihez úgy tűnik, nem értesz. Továbbá ez rengeteg pénzbe kerül, különösen, ha azt szeretnéd, hogy legalább egy kicsit figyeljenek is rá.
2018. nov. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!