Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A kormányablakos ügyintéző...

A kormányablakos ügyintéző jogosan utasította el az aláírásomat?

Figyelt kérdés

Személyit csináltattam, az aláírásom pedig úgy néz ki, hogy a vezetéknevem, és utána a keresztnevem első betűje a vezetéknév első pár betűjét áthúzza.


az aláírásmintát visszadobták, hogy nem ez nem elfogadható, és hogy a személyit így nem fogják elkészíteni, mert ha az aláírás valamennyire olvasható, akkor nem lehet a keresztnevem a vezetéknevem előtt. a másik ügyintéző ezt megerősítette és valami olyat morgott, hogy "Magyarország nem ismeri el a kettős állampolgárságot". én csak pislogtam, hogy mi?


szóval mivel így nem csináltathattam volna személyit, kénytelen voltam a személyimet olyan aláírással aláírni, amit egyébként sosem használok. ezt elég furának tartom, nem tudom miért kellett ezt.


de igazuk volt egyáltalán?

(talán költői kérdés, mert különben meg nincs személyim)


2018. dec. 9. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Öregasszony volt?
2018. dec. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jogos, fura az ügyintéző reakciója. Nekem felismerhetetlen firka az aláírásom, és elfogadták. Mi értelme annak, hogy nem is az az aláírás szerepel az igazolványodon, amit használsz, ami azonosítóként szolgál?!
2018. dec. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat..


1. furamód, nem :D


2. én is pont erre gondoltam, hogy a személyin egész más az aláírás, ennek nincs értelme, de különben el sem fogadták volna a kérvényt.


azt mondták, hogy ha felismerhetetlen az aláírás, akkor mindegy milyen, de ha valahogy ki lehet olvasni a nevet, akkor nem lehet a kezdete környéként a keresztnév :-O

2018. dec. 10. 12:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fura, hogy olyan aláírást kérnek, amit sosem használsz. Hiszen a neved úgy is rá van nyomtatva, az aláírás minta pedig nem véletlen.

Az meg még furcsább, hogy nem ismerik el a kettő állampolgárságot, hiszen Mo. ad fűnek-fának állampolgárságot. Meg amúgy is, mi köze van ennek az aláírásodhoz... Hát a fene se érti őket.

2018. dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!