Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az a bizonyos...

Mit jelent az a bizonyos "ujjazó"kézjel amikor a mutató és középső ujjunkat összezárjuk?

Figyelt kérdés

Sátánista jel e vagy sem ez a kérdés?

Mert a Powerwolfnál mindig látom de ők nem sátánisták...



2018. dec. 21. 23:06
 1/2 anonim válasza:
100%

Wikipedia szerint:


Hand of benediction and blessing. The benediction gesture (or benedictio Latina gesture) is a raised right hand with the ring finger and little finger touching the palm, while the middle and index fingers remain raised. Taken from Ancient Roman iconography for speaking (an example is the Augustus of Prima Porta where the emperor Augustus assumes the pose of an orator in addressing his troops), often called the benediction gesture, is used by the Christian clergy to perform blessings with the sign of the cross; however Christians keep the thumb raised — the three raised fingers (index, middle, and thumb) are frequently allegorically interpreted as representing the three Persons of the Holy Trinity.[11] The hand's shape is said to partially spell the name of Jesus Christ in Greek.[12]


Szóval röviden az áldás jele.


(Amúgy csak azért találtam rá a kérdésedre, mert ma hajnalban Powerwolf-koncertet álmodtam xD)

2018. dec. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Ha nem tudod, akkor szerintem nem is érdemes foglalkozni vele. Kit érdekel a "PowerWolf"?

Amennyiben téged érdekel, akkor ezt tőlük kellene megkérdezned vagy nézz utána itt:


[link]


[link]


A kérdés sokkal inkább az, hogy miért is tetted fel ezt a kérdést!!!

2018. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!