Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolja sok nő, hogy...

Miért gondolja sok nő, hogy ugyanúgy kellene élnie, viselkednie, mint egy férfinek?

Figyelt kérdés
Pl partnerek száma, úgy áll hozzá, miért ne váltogatná a partnereit, (ezzel nem azt akarom mondani, hogy az normális, ha egy férfi váltogatja) lazább felfogásban, szabadon, az egyenlőség, egyenjogúság jegyében... !? Holott soha nem leszünk egyformák sem külsőleg (nemi szervek terén sem), sem gondolkodásban, családban, munkahelyen betöltött szerepek, anya, apa szerep, stb... Ez így is van jól, nem azt jelentik a különbözőségek, hogy bármelyikünk jobb lenne, de egyformák soha nem leszünk.

2019. jan. 5. 19:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
76%

„Én meg azt mondom, (az elég alap),- arra hivatkozva, hogyha a férfiaknak szabad akkor nekik is, váltogatják nők a partnereiket, esetleg alkoholizálnak, trágárul beszélnek”


kérdező, nem érted:)


a nők igazából nem azért hisztiznek, mert nem tehetik meg, h összevissza dugjanak, hanem egyszerűen félnek attól, h mások könnyűvérűek tartják őket emiatt, és mivel ezt nehezen tudják elviselni, ezért is a férfiakat szidják. olyan ez, mikor amiatt panaszkodnak, h sminkelniük meg szépítkezniük „kell”.

„Holott ezek egy férfitől is ocsmány dolgok”

ez a kulcsmondat. amit az előző hozzászólásban írtam: nem férfiakat utánoznak, hanem bunkó, közönséges alfahímeket, azaz rossz fiúkat, de nem átlagos férfiakat.


„egy nő meg azért legyen már nő, tőlük ez pláne nagyon visszataszító!”


nem. egy nő legyen nőies, ha akar, vagy férfiasabb is, ha úgy érzi jól magát, de akkor nyivákoljon, ha a férfiaknak nem vonzó és keressen folyton bűnbakokat.


„ha ősanya már kikacsintgat, akkor legalább ne vállaljon családot.”


ugyan már. amióta emberek léteznek, mindig megcsalták egymást. imádom ezeket a csodás anekdotákat a hűséges férfiakról és nőkről.

2019. jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
60%

"Azért, mert ti találtátok ki hogy mi férfias és mi nőies a megkérdezésünk nélkül.


Eszméletlen, hogy még ma is vannak, akik azt hiszik, hogy csak azért, mert régen rá lehetett kényszeríteni egy szerepet a nőkre, ma is be kéne tartanunk azokat."


Szerintem az eszméletlen, hogy egyre többen úgy gondolják, hogy a természetnek nem volt szerepe a nemi szerepek kialakulásában, hanem azok a férfiak egyszer csak kitalálták. A mai fejlett civilizációnak márpedig igen is le kell néznie azokat, akik megtehetnék, hogy kapcsolatban legyenek de csak szexelnek, mert erre a mai fejlett civilizációnak szükséeg van hosszú távon, itt van miért: [link] Ahogy egyre elfogadottabb lesz fűvel-fával szexelni, úgy fogunk szép lassan visszakerülni az őskorba. Nem váletlen, hogy az ipari forradalom akkor kezdődött el, amikor megtiltották a férfiaknak, hogy háremet tartsanak, és mindkét félnek szociális öngyilkosságot jelentett, ha megcsalta a másikat.

2019. jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

.. Nem tudom szerintem egy nő nem attól lesz férfias hogy váltogatja a partnerét, engem nem is különösebben érdekel aki ezt csinálja hát egészségére:D

Találkoztam már teljesen értelmes lányokkal, akik ezt teszik. De az sem kötött dolog, hogy élete során csak egy emberrel legyen valaki. Nem elvárható.


De hogy a kérdés lényegére választ adjak az én véleményem(!) szerint.. Nagyban a férfiak befolyása, illetve a közösségi média miatt. Nagyon sok nőben szerintem megvan egy ilyen "bosszúhadjárat" amit ki akarnak élni, mert kiszolgáltatva érezheti magát, nem ő választotta hogy nő legyen stb. és ha régi irodalmakba is nézünk bele, a nőknek mindig nagyobb szívás volt minden. És nem azért mert ők akarják így. Itt már nem a partnerváltásról beszélek, azt letudtam az elején, hanem magáról a nőiességről, vagy "férfiasabb" viselkedésről.. Bár nem tudom ezalatt mit értesz. Szerintem egy nő lehet úgyis nőies, jogy nyitott szemmel jár a világban és szeretne élni. Sőt. Nekem nem kellene olyan nő, aki nem érez magában függetlenséget, önállóságot. Kényszeríteni se kényszeríteném semmire, nincs rá jogom, nem a tulajdonom.


A bérezés meg tényleg nem egyenlő. Nagyon s9k helyen. Az azért kicsit szégyen, ha már ilyen emancipanci mindenki nem szabadna ekkora hibák maradjanak a rendszerben..


Ja és szerintem a sok válásnak is köze van hozzá. A nők megtanulták, hogy nem akaszkodhatnak egy férfira, mert ha beüt a baj, ők szívnák meg. Kell nekik saját karrier, jó meló teljesen érthető hogy nem otthon fog sütni főzni.


A médiára visszatérve, az meg felnyitotta a nők szemeit, hogy hoppá ilyen is lehetne a helyzet, lehetek pénzügyileg és jogilag is egyenlő. Nos, miért ne élne vele ugye(: persze hogy jobban megtetszik neki.


A mai világban stabil lábakon kell állni az az igazság.

2019. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!