Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Igaz-e ez az idézet a XXI....

Igaz-e ez az idézet a XXI. században vagy már nem kell komolyan venni?

Figyelt kérdés

"A nagy világon e kívûl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell."


Saját véleményekre lennék kíváncsi !



2019. jan. 13. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Ez korábban is "propaganda" volt csak vagy esetleg "Megátkozás" akart volna lenni!!
2019. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem.

Én az egyetemet már külföldön fogom kezdeni, és nem Magyaroszágon tervezek dolgozni.

2019. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 chtt ***** válasza:
65%
Az idősebb korosztályhoz tartozom, és hiszek benne, hogy nem véletlenül születtem ide, itt van dolgom. A mai világban természetesen bárhol boldogulhatok, elmehetek, életek és dolgozhatok bárhol, de "otthon" csak itt leszek, ahol a gyökereim vannak.
2019. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár itthon negéz érvényesülni manapság, de engem bármerre is vetne a sorsom, igazabb otthonom sehol sem lehetne.
2019. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én idösebb (60+) vagyok és itt, ahol élek, vagyok OTTHON, ezt MO-on sosem éreztem, amíg ott laktam.
2019. jan. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Én már gyerekkoromban is zsarolásnak éreztem ezeket a sorokat. Nemhogy a 12. században, de semelyik korban nem célszerű komolyan venni.


Nyilván kötődöm kulturálisan meg mindenhogy Magyarországhoz, de ennél sokkal fontosabbak a szeretteim. Ahol ők vannak, ott az otthonom.

2019. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
jav. 21. század, nem 12 :)
2019. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
"Vedd el a nemzet múltját és elveszed a jövőjét is!"
2019. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
utolsó: A múlt megmarad, senki sem bántja. Tanulunk törit, ismerjük a kultúrát. Mindössze annyi van, hogy nem hagyjuk magunkat zsarolni mindenféle homályos eszme nevében.
2019. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ott az idézőjel, szóval ezt a szöveget nem én találtam ki. :) A jelenben érdemes arról gondolkozni, hogy sikerrel jártak vagy sem.

Tanultunk történelmet? Mikor, ki, melyiket...

2019. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!