Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen "kreatív" dologgal...

Milyen "kreatív" dologgal foglalkozzak hátralévő életemben, hogy találjaknrá?

Figyelt kérdés

A munkám amolyan unalmas office...

Értek a szavakhoz, filozofikus aljat vagyok.

Blogregényt írtam, de szinte senki sem olvasta (pedig anno volt egy olyan megérzésem hogy igen, ez lesz a Nagy Mű... s közben már a keletkezésekor technikailag átgondolatlan koncepció volt. Nem néztem utána kellőképpen mi hogy működik, s a Google algoritmusa lesüllyesztett).

Egy-két zenei jellegű kreálmányom van.


Valami újat vagy valami mást csinálnék, úgy adnék magamból valamit a világnak, úgy "önkifejezném " magam, de azt látom hogy a világ, a XXI. század embere felületes, gyors, instant élményekre vàgyik és a csendes üzenetem egyáltalán nem hallatszik a zajban.


Valami eszmefuttatós, univerzális gondolatokkal foglalkozó blogot csinálnék de máshogyan

De nem tudom hogyan.


Másrészt meg... Már mindent megcsináltak és csak másolja a kultúra önmagát, nincs értelme az óriásira duzzadó kulturális szórakoztató óceánhoz még egy csepoet hozzáadni. Minden könyvet megírtak, minden zenét megcsináltak, a vloggerek egymást utánozzák, nincs semmi egyedi, csak hirtelen , pillanatnyi ideig szórakoztató. Ami énbelőlem jön, az ebben a formában unalmas a közönségnek.

De ettől még jönne ki belőlem!!!

Van-e értelme alkotni, mikor ma már minden felhasználó kvázi művész?

És különben is:

[link]


Nem tudom elképzelni hogy mit írjak, vagy zenéljek vagy fessek vagy mi jót alkossak a továbbiakban, amitől nem érzem az éterbe szórt semminek, hogy volt értelme csinálnom.

Mi legyen az a formátum? És a formátum formátuma?


Tippeket kérek, engedjétek szabadon a fantáziátokat!!! Érdekel minden vélemény!


Hogyan tovább???


2019. jan. 17. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdd azzal hogy otthagyod azt az irodai munkát(tudom ostobán hangzik)

és vagy próbálj valamit összehozni akár zenei, akár más téren.Vagy ha ez nem megy, keress olyan munkát, ami jobban leköti a fantáziád és nem érzed mellette azt a kényszert hogy bizonyítanod kell, nem görcsölsz rá.

És hobbiszinten még mindig alkothatsz.

2019. jan. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát bizony fontos dologról írsz (az önismerethez tenném át).. ezzel a témával külön foglalkoztam, most nincs időm hosszan írni. Olyan a megismerés-kifejezés mint a belégzés-kilégzés. Dinamikus egyensúlyban kell lennie, különben megbetegítő.Az iskolákban rendre lemarad a kifejezés (készség) fejlesztés, és rengeteg a megismerni/tanulni való, megbomlott egyensúlyban, Rajzolj, fess, énekelj, zenélj, írj- és ne törődj sem a "közönséggel", sem a sikerrel, sem az eredménnyel. Mert a folyamat a lényeg, a gyógyító itt.

Fodor Ákos:

új szemmel nézni

a régi képre: ez a

mi alkotásunk

2019. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tetszett ez a cikk, nekem nincs ekkora rálatásom a témára, de nálam is amolyan élet-halál fontossagú kérdések ezek és még csak nem is sikerült kinőnöm ahogy azt nyilván illett volna így öreg koromra. Viszont ezen a téren kevésbé vagyok pesszimista, pl. hiszek abban, hogy nagyobb erők mozgatják az emberi önkifejeződés eszközeit mint amennyit pénzzel ki lehetne ebből vásárolni. Most még ez nem latszik, de szerintem így van. Az érzés ami most van neked, úgynevezett "a világ égett ki, nem én" szindróma (igen ezt most találtam ki), ami annyit tesz, hogy az akcióra nem érkezik reakció a környezet részéről. Mindegy hogy miért, úgy értem lehet jó vagy rossz amit csinálsz, nem az a baj hogy rád nem reagálnak, hanem hogy azt se tudják, hogy ők részesei ennek a folyamatnak. Hogy nem csak letöltői, fogyasztói vagy elszenvedői ennek az önkifejezősdinek, hanem ugyan úgy részei mint ahogyan mondjuk a szerző. Az hogy ez miért lehet így szintén tök jól le van írva a cikkben, de a biztonság kedvéért én ezt jól el is nevezem "The NeverEnding Story effektusnak". Az ugye szintén arról szól hogyan üresedik ki a világ, hogy látjuk hogy van, de mind üres és pusztul. Abban is azt mondják el, hogy nem számít meddig pusztul, bármilyen szintről visszahozható, és szerintem így is lesz. Majd valahanyadik generációnak valamilyen hatása hoz valami addig ismeretlent vagy valamilyet amit elképzelni sem tudunk. Lehet én már nem érem meg, de ez nem zavar annyira, én legalább tudom mi hiányzik, akik most születnek azt sem tudják hogy valaha létezett valami. Csak a hiányát érzik majd, és tud annyira zavaró lenni a "nem tudom mi hiányzik" érzés, hogy véletlenül létrehozol valamit ami mindenkinek hiányzott. A te nyomorodon ez most nem segít, ezt értem. :) Szerintem ilyen esetekben érdemes valami egész kicsiben gondolkozni, ami ebben az esetben úgy értendő, hogy egészen az alapoktól elindulni egy területen.
2019. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bármibe is kezdesz azt NE azért csináld hogy a "modern emberektől" pozitív visszacsatolást kapj, hanem azért mert jólesik. A mai világ túl instant. Ami tegnap még álom volt, ma valóság, holnap meg unalmas. Ez a legjobban a zenei életben észrevehető. Vannak világsztárok mint Madonna, Tina Turner, Jackson, Metalica, Ac-Dc stb. akik évtizedig bent voltak-vannak a fősodrásban. Lehet az én szegénységi bizonyítványom hogy nem tudok ilyen előadókat mondani a 90es, 2000es évekből és a mostaniakból se. Egyslágeres előadók vannak csak. "Deszpászítót" ismeri a legtöbb ember de hogy ki adta elő?
2019. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon érdekes dolgokat írtatok, tetszett a nézőpontjaitok. Azt hiszem, hogy átgondoltam egy kicsit a dolgokat és úgy döntöttem, hogy...

Folytatom az alkotást. Nem a "nép" kedvéért, hanem a saját lelki egészségem miatt. Mert ez okoz örömet.

Csinálom mert ez az amitől jól érzem magam. Kész ennyi.


Mirőlszól, különösen tetszett a hozzászólásod. Hasonlóan különbözően gondolkodunk és ez tetszik. Főleg "a világ égett ki, nem én" szindróma...

Hasonlóan gondolom én is csak épp az én "szólásom" : "a világ hülye nem én". Így persze úgy tűnik mintha őrült lennék, de nem. Hanem inkább különc. Nem facebook kompatibilis. Meg olyan aki nem tud és nem is akar két táborok közül egyikbe se beállni még ha ezzel a magányt "érdemlem ki". De legalább a gondolataim autentikusak és ez nekem fontos.

A bejegyzés többi részével vagy két heti gondolkodnivalót hagytál nekem, ezért köszi.

Na máris túllendültem a holtponton.

2019. jan. 19. 15:49
 6/7 anonim válasza:
Mint a világban létező személy kötelességed maximálisan az erkölcsös világ létrehozására törekedned és muszáj hogy legyen az elsődleges célod. Szervezkedj a gonoszság és az erkölcstelenkedés a kétszínű primitív aljas élősködő erkölcsi gané emberek hatástalanítására és az erkölcs újbóli elterjesztésére mint régebben volt. Prédikálj erkölcsöt és igazságot az arra méltóknak.
2019. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ez is a művészet célja
2019. jan. 20. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!