Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kitől/mitől származhat az a...

Kitől/mitől származhat az a rengeteg fehér folt a járdákon, utakon?

Figyelt kérdés
Bizonyára észrevettétek Budapesten (pl. Móricz Zs. körtér, Allee, Corvin mozi környéke) azt a "milliónyi", általában 1-3 cm-es átmérőjű járdákon, utakon látható fehér (vagy már szürkülő) foltot. Díszburkolatokon, aszfalton nagyon sok helyen látható, elcsúfítva azokat. Akár széttaposott rágóguminak is nézhető lenne, de ennyi rágógumi a világon nincs. Mintha valaki módszeresen fehér festék-pöttyökkel szórta volna tele a közterületeket. És amitől még rejtélyesebb: Van, ahol szabadban, de fedett, árkádos részen is előfordul, ugyanakkor nem minden fedetlen részen található meg.
2019. jan. 28. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ha ezekre gondolsz, de, ezek rágógumi maradványok.

2019. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 ezek biztos nem rágógumik



Én a sózásra tippelnék. Nem vagyok Pesti, de nálunk full fehér volt az aszfalt szárazon.

2019. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek bizony rágógumik. Ha megpróbálod felvakarni egy bottal, rájössz.
2019. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Miss Endzsi ***** válasza:

Pedig azok rágógumik. Jó undorító.

[link]


[link]

2019. jan. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint feleségemnek van igaza: Ő egyből rágóra tippelt, én meg nem akartam elhinni. Úgy tűnik, mára a köpködés is egy szubkultúra lett, ha ilyen tömegek űzik (a "kultúrát" természetesen idézőjelek között értve), több más hasonlóan irritáló tevékenységgel (pl. graffiti) egyetemben. Kár... Valahogyan jó lenne megállítani.
2019. jan. 29. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!