Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról h 'ne...

Mi a véleményetek arról h 'ne legyen 20. -án tűzijáték az árvízkárosultak javára'? (lent)

Figyelt kérdés
Végül is a kormány úgy döntött, h kisebb költségvetésű lesz, és a maradék pénzt az árvízkárosultaknak adják. Na, de ennyiből le lehetne mondani akár a rákos gyerekekért is a tűzijátékot, és még számos nemes cél érdekében. Persze én ezt is támogatom... Érdekelne a véleményetek! Kösz..
2010. júl. 1. 01:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel mindenkit támogathatnánk, akit önhibáján kívül kár ért. Kivitelezhetetlen, hülyeségnek tartom. A tűzijáték meg eddig se érdekelt, ezek után sem fog, inkább ne legyen és az államháztartási hiányt csökkentsük.
2010. júl. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tűzijáték úgyis lesz. Mondjuk engem nem igazán érdekel, de az embereknek kell a szórakoztatás. Legalább is sokaknak, akik évről évre kijárnak. Ami meg az árvízkárosultakat illeti szép dolog, hogy segíteni akarnak nekik, de ennyi erővel mindenki bedobhatna egy ezrest, vagy ki mennyit tud. Az is nagy segítség lenne. Amúgy meg aki ártérben építkezik az miért nem gondol arra, hogy bármikor elöntheti a víz? Kis előkészületekkel sok embernek a házát meglehetett volna menteni már az elején, és nem utólag intézkedni. Azért remélem mindenkinek rendbe jön az élete, sajnálom őket. Szóval én nem sajnálnám tőlük a tűzijátékra szánt pénzt. Nekem is jól esne az ő helyzetükben, ha segítenének.
2010. júl. 1. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy meg aki ártérben építkezik az miért nem gondol arra, hogy bármikor elöntheti a víz? Kis előkészületekkel sok embernek a házát meglehetett volna menteni már az elején, és nem utólag intézkedni.


ezek szerint borsod 75%-a ártér? gondolkodj már mielőtt leirsz vmit...

2010. júl. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes lenne az embereket tájékoztatni arról, hogy egy ilyen eseménynek mennyi a kiadása és a bevétele. Ugyanis elfeledkeztek arról, hogy a tüzijáték turistalátványosság, még a vidéken nyaraló külföldiek is tömegével jönnek fel aznap Budapestre, költik a pénzüket, szállást foglalnak, esznek, isznak stb. A rengeteg üdítő, sör, perec árus kemény pénzeket fizet a bérelt helyéért, a szállodáknak az idegenforgalmi adó stb. ezek mind bevételek.

Kíváncsi lennék, hogy mindezek ismeretében mennyi a számla vége.

2010. júl. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem baromság. Nem azért mert tüzijátékot akarok, nem igazán érdekel, de szerintem ez így igazságtalan, hogy az árvízkárosultak javára megy az egész és más kisgyerekek meg nyomortanyán tengetik az életüket kaja nélkül születésük óta, és erről nem ők tehetnek.
2010. júl. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Inkább mondjunk le a politikusok fizetéséről az árvízkárosultak javára!

:D

A tűzijáték valóban sok bevételt jelent, megtérülhet a kiadás.

2010. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy a tűzijátékra a pénzt EGYÉNI VÁLLALKOZÓK adták össze, és a kormány az összes pénzt, amit aug 20-ra szánt, az árvízkárosultaknak adja.

persze, nem csak nekik "járna" de azt nem lehet megoldani sajnos, hogy minden hátrányos helyzetben lévő közösség kapjon segélyt... (árva gyerekek, beteg gyerekek, rákkutatás, állatmenhelyek stb...)

2010. júl. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"ezek szerint borsod 75%-a ártér? gondolkodj már mielőtt leirsz vmit..."


Mondom aki tudatosan ártérben építkezik. Nyilvánvaló, hogy rengetegen önhibájukon kívül (sőt végül is mindenki) került ilyen helyzetbe, csak azt mondom, hogy rengeteg házat meglehetett volna már előtte menteni, és fele ennyibe került volna. Mint így, hogy a kárt kell megfizetni és újraépíteni mindent. Ezzel nem azt mondom, hogy mindenkinél használt volna, mert egyáltalán nem, de mielőtt beszólsz valakinek próbáld meg értelmezni, amit olvasol...

2010. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, h én se sajnálom tőlük, de ma kiderült, h lesz csak sokkal kisebb! Egyetértek azokkal akik azt hangoztatják, h mások miért nem kapnak! Anyukámmal csak néztük, h mit tesz az árvíz nagyon sajnáltunk őket erre 2 nap múlva óriási vihar jött kelet felé és megfogta leszakította a tűzfalat a házról, a tetőt is tönkretette kicsavarta a fákat villanyoszlopokat csak simán egy hétig nem volt áramunk a víz is akadozott és 200 ezer Ft-nál is több lett a kárunk, mert anyu már fél éve nem tudta fizetni a biztosítást, mert fontosabb volt, h a a villanyt meg a vizet fizessük! De szinte egész keletet letarolta és sokaknak nem volt biztosítása ha nincs megspórolt pénzünk amit csak a legvészesebb esetekre (temetés) van eltéve akkor nem tudom, h mi lenne!
2010. júl. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A szórakoztatás igen is fontos. Nem hiába volt az ókori római mondás: kenyeret és cirkuszt a népnek. Kenyerünk már régóta nincs, most a cirkuszt is elvennék?
2010. júl. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!