Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A hollandok tényleg hidegek a...

A hollandok tényleg hidegek a külföldiekkel?

Figyelt kérdés
Diákként mennék ki tanulni egy angol nyelvű mesterszakra.

2019. febr. 8. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. A hollandok nagyon jó beszélgetőpartnerek. Viszont elképesztően sokoldalú a társasági életük ezért lehet, hogy ha te azt mondod, hogy "munka után igyunk már meg egy sört" akkor a másik előveszi a naptárját és azt mondja, hogy "rendben, jövőhét pénteken megfelel" mert addig foglalt.
2019. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%
Úgy 10 éve mesélte egyik ismerősöm hogy Hollandia bizonyos részén nem fogadták akkoriban szívesen a magyarokat, mert sajnos lopni jártak ki a fiatalok. Ha szállást kerestek mindig húzták a szájukat ha magyarokat láttak, mert tudták hogy baj lesz velük. Ugye a hollandok nem zárták a házakat kulcsra, ill nem blicceltek a tömegközlekedésen, mert volt pénzük, a magyarok meg azt csinálták. Meg amikor jöttek haza, házakba bementek és mindenféle műszaki és mozdítható cuccokat elhoztak. Szóval abban az időben rossz véleménnyel voltak Hollandiában a magyarokról.
2019. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én laktam pár hónapig Hollandiában.

Mivel te tanulni mész, így az egyetemi környezet ami mérvadó a te esetedben.

Egyetemen rengeteg külföldi van, így tulajdonképpen nem fogsz kitűnni, úgy fognak kezelni mint mindenki mást.

Egyéb helyeken, ahová el fogsz menni, pl ügyintézések során, bevásárlóközpontok, szórakozóhelyek, stb.. ott sem fognak veled "rosszul" bánni.

Elképzelhető hogy vannak olyan hollandok, akik nem szeretik a külföldieket, de szerintem ez nem gyakori, mivel egy eléggé nyitott gondolkodású tásradalmuk van, másrészt ilyenek mindenhol vannak. (Csak egy nagyon egyszerű példa: sok "Pesti" van aki "hideg" a vidékről érkezettekkel. Szóval bárhová mész leszenk ilyen emberek.)

Én csak batorítani tudlak. Hollandiai tartózkodásom eddigi éveim egyik legjobbja.

2019. febr. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!