Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a baj a miskolci Avalon...

Mi a baj a miskolci Avalon Business Centerrel?

Figyelt kérdés

Persze, amiket a médiumok lehoznak, annyit tudok, "fúj modern iroda ház" elven gondolkodó hülyék. Tipikusan, "dögöljön meg a szomszád tehene" effektus. Az a murvás parkoló tényleg gyönyörű és csodálatos Miskolc szívébe.


Ráadásul szerintem az ilyen modern irodaházak(és lakóparkok-"plázák") úgy kellenének Miskolcnak, mint egy falat kenyér.



2019. febr. 25. 00:24
1 2
 1/17 Mansour ***** válasza:
100%
Maga az épületterv nem rossz szerintem, de nem oda való. Mondjuk valahol a József Attila úton tök szuper lenne. És igaz, hogy az Erzsébet Fürdő mögötti telek egy szép új épületet kívánna. De szerintem olyat, ami jobban beleillik a méglévő városképbe. Itt van mindjárt egy másik "Avalon Business Center", Taskentből: [link]
2019. febr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

No offense, en ugy gondolom, ha mindenki igy gondolkodott volna, hogy nem oda valo, akkor Miskolc megmaradt volna a kis paraszthazaknal es lenne 1000 nepessege. Persze, szep az amit linkeltel. De gondolom kicist mas kategoria, akar arban, meretben stb. Ha mindenki leragad annal, hogy tul modern... ez a lenyeg, 2019 van, ez az epiteszeti stilus es ez az ami szerintem tensleg qrvara hianyzik Miskolcbol es nem ellenezni kene, hanem konyorogni, hogy minel bizrosabb legyen.


Persze, a DVTK Stadion korul vagy akar mashol is nyilvan "kornyezetbe ilobb" lenne. De szerintem egy okadek murvas parkolo helyett igen csak korrekt dologgal jarulna hozza a Hell Miskolc fejlodesehez.


Hany ilyen stilusu, az elmult 5 evben epult irodahaz van Miskolcon? Ez a jelen es a jovo..

2019. febr. 25. 11:12
 3/17 Mansour ***** válasza:
100%

"ha mindenki igy gondolkodott volna, hogy nem oda valo, akkor Miskolc megmaradt volna a kis paraszthazaknal es lenne 1000 nepessege"

Nem feltétlenül. Mindig lehet nagyobbat, szebbet, jobbat építeni úgy is, hogy beleillik a már meglévő képbe. Feltéve, ha szépnek, értékesnek találjuk a meglévőt. Márpedig Miskolcnak ez a része kimondottan szép szerintem.

Nem vagyok miskolci egyébként, sokáig nem is ismertem Miskolcot. Mostanában jártam ott párszor, és meg is lepődtem, mert korábban csak rosszat hallottam róla. Ehhez képest azt láttam, hogy vannak nagyon szép, kellemes, otthonos részei, és a többi sem annyira gáz, mint ahogy a híre alapján elképzeltem. Jó, biztos van pár gáz környék, amit nem ismerek, de ilyen a legtöbb városban van. A modern trendekkel sincs különösebb bajom, de szerintem inkább külvárosi részeken és lepukkant, szanálásra váró területeken van helyük. A belvárosokat jó lenne a hagyományos stílusban megőrizni.

2019. febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

En se vagyok miskolci, en is csak nem reg jarkalok le. Viszont meglepoen megszerettem a helyet. Ha valasztanom kene, hogy hol szeretnek lakni, akkor a jelenlegu varos utan Miskolc lenne. En is csak rosszat hallottam, de rajottem, hogy ez csak a pesti idiotak egoja. Termeszetesen mindenhol vannak jobb es rosszabb kornyekek, csak az egyik fejlodik, a masik nem. Nyugat Mo, annak is inkabb eszaki resze(Gyor, Tbanya..) es Keleten Debrecenen kivul(meg az se nagyon) csak a hanyatlas van, Nyiregy, Miskolc detto, pedig csodalatos varosok... en mondjuk Miskolcban meg nagyon nagy potencialt is latok.


Az Avalon Centerrel kapcsolatban meg, amit mutattal az valoban szep es el is gondolkoztatott.. De Miskolc sajnos nincs nagyon abban a helyzetben, hogy el kene dontenie, hogy kell vagy nem. Es ezt a vezetes megertette(es a politikara most ne terjunk ki), csak par lako gondolta ugy, hogy nem kell a fejlodes. Nyilvan pesten se fog a HB Reavis vagy a Skanska az Andrassyn ilyesmit epiteni, ahogy Miskolcnak is lennenek erre jobb telkek.. de most ez az adott. Mindig konnyebb megmondani, hogy mit Ne, mint azt, hogy mit kene. Aki neki allt okoskodni, annak tessek, mutasson egy telket amire tud epitkezni a Hell, vegyen egyet, vagy irjanak peticiot, hogy a varos adjon.. vagy pedig alljak a tobbletkoltseget az epitkezesen es az ujratervezesen felmerulo koltseknel, mert semmi sincs ingyen.. es kotvehiszem, hogy a Hell penz szorasbol szeretne Miskolcot fejleszteni, csak mint borsodi, vilaghiru ceg nem akar Pestre menni, szabolcsba meg plane, Miskolc meg azert eleg nagy varos mar.

2019. febr. 25. 16:08
 5/17 nemaRendőrség ***** válasza:

Ha azt tervezték volna ide is mint amit az első linkelt szerintem már állna az épület. De az a fehér buborék nagyon ocsmány volt, egyáltalán nem illett bele a főutca összképébe a rengeteg gyönyörű régi épület mellé.

Nem jobb a parkoló sem, de inkább szépet vagy semmit tegyenek a helyére mint azt a borzalmat

2019. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Na, ha szep, akkor mar epulhet is. Szeretem az ilyen agyatlan embereket... a szepseg relativ, az, hogy neked nem tetszik, az egy velemeny.. szerintem meg szep es akikkel beszeltem, azoknak sem az epulettel volt a bajuk, hanem a telekkel. Ocsmany a Te velemeny nyilvanitasod.
2019. febr. 26. 15:55
 7/17 nemaRendőrség ***** válasza:
0%
Ja, mert ha neked tetszik és a többi embernek nem akkor mi vagyunk a parasztok...
2019. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ilyen agresszívan próbálod rátukmálni másra a véleményed, közben meg olvasni nem tudsz.
2019. febr. 27. 13:09
 9/17 anonim ***** válasza:
A tiltakozókat nem értem, hogy a városháza kb. nyolc éve felépült új szárnya nem zavarja őket? Ugyanaz a stílus, mint a business center. És így most "kilóg" (pedig az is szép, csak a régi stílusú épületek közé nem illik), de ha lenne ott egy hasonló, modern épület, már ellensúlyoznák egymást.
2019. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Városháza új épületrész (most látom csak, hogy nem vagytok miskolciak, hátha nem ismeritek)


[link] ,20.7780826,3a,75y,343.2h,96.46t/data=!3m6!1e1!3m4!1sPQR67PjqiTQQbQ5pg7-iyQ!2e0!7i13312!8i6656

2019. márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!