Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy posztapokaliptikus helyzet...

Egy posztapokaliptikus helyzetben ha elfogynak a környékről a vadászható állatok, természetes emberi reakció lenne hogy az ember a fajtársait egye meg?

Figyelt kérdés
2019. márc. 8. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha még van elég ehető növény akkor nem. De ha semmi élelem nincs, akkor bizony valaki zsákmány lesz.
2019. márc. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem is kell ehhez posztapokaliptikus környezet, volt már rá példa többször is (mint pl a Dumaru legénysége vagy az uruguayi 571es járat túlélői), hogy egyesek túlélésének egyetlen lehetősége ez volt.
2019. márc. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

A természetes emberi reakció az, hogy a legkönnyebben megszerezhető táplálékot keressük :)


Ha csak ember marad, akkor nyilván embert.

2019. márc. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Láttam egy filmet aminek elvileg igaz történet volt az alapja. Ott kapcsoltam el, mikor a halott csecsemőt vitte valaki megenni, a katonák megállították, ő meg mondta, hogy már így találta, szóval nem megölte, ha meg már meghalt meg szabad enni.

Egyébként szerintem nem lehet ezt biztosan tudni, hogy tényleg mindenki egyformán bármit megtenne a túlélésért. Nem biztos. Nagyon sok tényezőn múlik. Egy fent felvázolt világban igyekeznék éhenhalni. Ott az nyer akinek kevesebb ideig kell élnie. Az megint más ha van remény a menekülésre és valameddig ki kell húzni. Ilyenkor is szerintem a halottakat kezdik el enni, nem leölik egymást. Aztán jönnének a testrészek... hát az már húzósabb. A végèn ott marad egy megcsonkított ember aki lassan elfogyasztotta a társait hogy túléljen. Biztos milyen boldog lesz majd miután megmentik.

Nem olyan rossz az éhhalál szerintem. Már ha hirtelen nem jut az ember semmi ételhez, nem a hosszú éheztetés. Ha semmi bevitel nincs remélhetőleg hamar hallucinálni kezd az ember aztán elájul. Inkább ezt választanám.

2019. márc. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!