Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy még mindig Európa a "világ ura"? (pontosabban az EU)

Figyelt kérdés
Szerintem Kína jóval nagyobb katonai erő egymagában véve. A többi ázsiai államról még nem is beszéltünk akkor. Mintha még mindig a gyarmatosítás korszakában élnénk? Meddig tart még ez a nagy (és megalapozatlan) felsőbbrendűségi tudat?
2010. júl. 4. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
ki hisz ilyet??
2010. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én speciel nem hiszem azt. A világrend átalakulóban van, de az embereknek ezt nehéz észrevenni, mert

1. kortársak, akik a nagy változások megélői, így a "nagy minta" helyett a részletekre figyelnek, tehát nehéz meglátni annak a jelentőségét, amit átélnek

2. nyugati értékrend szerint, az európai világban nevelkedtek és élnek, így természetesen elfogultak (meg feltehetően az is hozzájárul, hogy nem igazán ismerik a többi kultőrát, inkább csak sztereotípiák vannak)

2010. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Én azt hiszem, hogy kultúrában még mindig mi vagyunk a 'világ urai'. Persze nem pont Magyarországra gondoljatok, itt semmi jele nincs sajnos a kultúrának :( :D
2010. júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert regen az volt, es ha valami nagyon jo volt regen, esetleg egy orszag nagyobb teruletu volt ragen, akkor bizony azt nem felejtik el. Ezzel nem ismerik be a hanyatlast...


Tegyuk fel, hogy alkaholista, munkanelkuli leszel(bocsi, nem kivanom). Te se szivesen ismerned be, hogy nincs munkad, lesullyedtel, ugye?

2010. júl. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sok helyről hallottam már, pl. itt gyakorin is h Európa így meg Európa úgy, szerintem semmilyen téren nincs már meg Európa felsőbbsége, ami egykor megvolt, katonailag meg aztán főleg nem, csak egy viszonylagos jólét van még....de meddig?
2010. júl. 4. 15:18
 6/6 A kérdező kommentje:

kultúrálisan sem hinném, hogy Európa a "világ ura"!

Ázsiában még él a tradíció, a népszokások, sőt, mekkora tisztelet övezi - itt már ez is kihalt, csak az egyforma kommersz "kutlúra" van Európában

2010. júl. 4. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!