Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Közszereplőknek nem kéne...

Közszereplőknek nem kéne kötelezővé tenni a nyiltakozattételt?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hihetetlen, hogy feltesznek neki egy kérdést, és nagy gőgösen beszáll az Audi A8-asába és egy szó nélkül elhúz, amikor közérdeket érintő ügyben kérdezik a riporterek.


Szerintetek nem tartoznak annyival az állampolgároknak, hogy kötelesek legyenek felvilágosítást, információt adni, arról ami sokakat ill. az országot érinti?


Legutóbb itt a rendőrségi vezetők cseréje kapcsán akadtam ki nagyon, hogy Bence József is meg Tóth Gábor is csak beszáll a luxus autójába és elhúznak, miközben egy vagon kérdést tettek fel nekik. De naponta vannak ilyen esetek.


(ja és most akkor Bence József bünügye eltűnik ennyivel, hogy lecserélték ? ügy megszűntetve? nem durva ez is megint ? )


2010. júl. 6. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem kéne, mivel hiába közszereplő, neki is van magánélete.


Az meg már csak a sajtómunkások, szegénységi bizonyítványa, hogy állandóan alkalmatlan időben zaklatják az embert a kérdéseikkel, pl amikor éppen eszek, vagy a wc-n ülök, és nem hivatali időben!

Meg hogy ötvenszer megkérdezik ugyanazt, mert még az információ megosztásra is lusták !


Ez is csak médiatrükk, a hangulatkeltésre!!


Ha A Sajtó valóban tájékoztatni akarna akkor eszközölne egy hivatalos megkeresést egy levélben a kérdéseivel..


De ezt csak a nagyon egyszerű emberek nem látják át, és kezdenek el fennakadni ezen..


Szal én még nem voltam igazi "fontosember" de meg tudom érteni ha egy kettőnél már elpattan a húr és pofáncsap egy két sajtómajmot..

2010. júl. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előző vok


(ja és most akkor Bence József bünügye eltűnik ennyivel, hogy lecserélték ? ügy megszűntetve? nem durva ez is megint ? )


Ha ez meg így meg tud történni, akkor ezt a rendőrségen kellene számonkérni, de valahogy őket sosem találja meg a közember, valahogy rájuk sosincs nyomás gyakorolva hogy dógozzanak má egy kicsit..


Talán mert nem lehet őket mutogatni a tv-be csak ha megadják rá az engedélyt??

2010. júl. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hey

1, én nem tartom magam annyira egyszerű embernek


2, szó nincs a magánéletről !!

csakis közszereplői minőségében és közügyekről van szó !!

nyilván nem a balatoni strandolásáról szereteném én se kérdezni, szal enyhén hülye egy gondolatmenet, ne is haragudj, de azért Bence urat kifaggattam volna a zavaros ügyeiről pl

2010. júl. 6. 07:59
 4/8 A kérdező kommentje:

07:58


figyeld meg, az az ügy is el fog tűnni a süllyesztőbe mint sok más ...


de ha nem is tűnn el, na és ? Kiss Ernővel mi lett pl? a nagy semmi, de látszólag lefolytatták az eljárást a nép megnyugvása érdekében, aztán a "mindentől független bíróság" pedig kiszabott egy nagy semmit, amiért más bizony kemény éveket kapna (kapásból elég csak a hatóság félrevezetése sztem pár évhez, ez meg annyival megússza h elmegy szépen nyugdíjba vag ylefokozzák, és szegényke csak ezredesként kapja majd a nyugdíját és röhög a markába)

2010. júl. 6. 08:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Oké, az egy dolog hogy minek tartod magad, de közügyekre meg ott a hivatali idő, és a hivatali helyiség, vagy a sajtószoba!!


Az utcán, meg főleg amikor valaki úton van valahova, jóhogy nem fog ezzel foglalkozni, de te mint "nem egyszerű" ember is megérthetnéd ezt.


Nem?

2010. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok ügy eltünik a süllyesztőbe, hála a magyar rendörség korrupciójának, és a jog marhaságainak.


Mióta megszünt a régi rendszer azóta nincs már azonnal itélő bíróság, a tanúk szavai nem érnek semmit, és amiről nincs felvétel vagy hivatalos irat 3 pecséttel az valójában nem is létezik...


Bejött ze az ártatlanság nebánts virág vélelme a joggyakorlatba, és ennek köszönhetően még a 3x os gyilkosnak is van ideje kidumálni magát.


Ez a jog hibája..


A rendörség a jogot alkalmazza, ha xar a jog, hogy legyen jó a gyakorlat?

2010. júl. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nemnem, sztem éppen h nemműködik nálunk az ártatlanság vélelme, d enagyon nem !!

szal ez nem igaz!


én inkább arról beszélek, hogy vannak úgymond egyenlőbb emberek a bíróság előtt és ez nagyon durva, csak én azt nemtom h ha egy ilyen hír kijut a nyugati médiába, nem félnek h lejáratják magukat mint "jogállam"


nagyon durva ......


most nincs igazam ? itt egy jó pár ilyen ügy amit sztem te magad ius kapásból fel tudsz sorolni, és sajnos röhögnöm kell, amikor jönnek azzal, hogy majd "a független bíróság" ítélkezik ... ez egy vicc

2010. júl. 6. 08:24
 8/8 A kérdező kommentje:

és éppen az h a kisember meg a legapróbb semmiért is megszívja alaposan, tehát nem arról van szó h nem működik, hanem h nagyon szarul működik


érdemes megnézned a statisztikát, nálunk sajnos tulképpen az ég adta világon semmi nem kell ahhoz, hogy ha a rendőrség felterjeszti előzetesre az ügyészséghez, akkor olyan mindegy mi van és mi nincs, szinte automatikusan abból előzetes lesz, semmi mérlegelés nincs


itt arról van szó, hogy vannak érinthetetlen, mindenek felett álló emberek, na meg vannak az átlagpolgárok ...


ez lenne a jogállamunk ?

2010. júl. 6. 08:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!