Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyit engedhet meg magának...

Mennyit engedhet meg magának egy kizárólagos monopoliummal rendelkező felület? Milyen alapon dobál ki igazságtalanul, mondvacsinált ürügyekkel régi felhasználókat a felületéről?

Figyelt kérdés

A facebook- oldalamat három év fél év után mondvacsinált okkal egyszerűen zűrolták és semmiféle módon nem lehet bejutni oda többé. Deaktiválva vagyok.


Az ok, ami miatt én "közösség-ellenes"-nek lettem nyílvánítva, az alábbi képek alapján történt (pl):

1. egy harmatcseppes, elszáradt falevél a földön (saját fotó)

2. a férjem fényképe (saját fotó, ő pedig engedélyezte)

3. anyám fényképe. stb.

4. egy bicikli fényképe, amit a wikipediáról töltöttem fel. (tavaly autóval elütött egy ostoba német nő, majdnem meghaltam, ezért traumafeldolgozásra használtam az oldalt).


Soha, semmiféle szabályt nem sértettem meg. Fotót és háttérképet nem tudtam soha feltenni, mert bármit tettünk, bármivel próbáltuk igazolni azt, hogy én vagyok én, és nem, kösz, nem vayok törvénysértő, robot, terrorista stb. a facebook egyszerűen RÁMSZÁLLT és letiltott.


A kérdésem: mennyit engedhet meg magának egy kizárólagos monopoliummal rendelkező felület? Milyen alapon dobál ki igazságtalanul, mondvacsinált ürügyekkel régi felhasználókat a felületéről? Felfogta azt, hogy milyen megalázó az, ahogy viselkedik?


Ha törli az oldalamat, ez azt jelenti, hogy a szemükben az isten tudja miért, de feketelistás bűnöző lettem, vagy valamikor van lehetőségem visszamenni egy új regisztrációval? (Már ha lesz hozzájuk bizodalmam és lesz kedvem. Most rohadtul nincsen.)



#Facebook #deaktiválás #sérelem #igazságtalan eljárás
2019. máj. 13. 07:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ez jogos felvetés, álláskeresésnél is már sokszor FB profilt kérnek csatolni, azaz a FB már rég túlnőtt egy egyszerű magáncégnél. Amíg állami szinten nem szabályozzák, addig nem tudsz vele mit csinálni.
2019. máj. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Alex Fly ***** válasza:

Senki nem él vissza semmivel. Amit most kifogásolszb azzal egyetértettél és elfogadtad a teljesen önkéntes regisztrációddal. Gondolom elolvastad a felhasználási feltételeket, és tisztában vagy az alapvető dolgokkal...

A FB nem a tied, annak működésébe semmi beleszólásod nincs. Arra használhatod és addig, amit és ameddig a tulajdonos megengedi. És semmiféle követelésed nem lehet vele szemben.

Ha mindezekkel egyetértesz, akkor most mi is a problémád?

2019. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A Frászbúkkal szemben csak olyan követelésed lehet, amilyet a törvények kötelezővé tesznek neki.

Ez pl. azt jelenti, hogyan használhatja fel az adataidat.

Arra senki se kötelezi őt, hogy téged beengedjen.


Bár... gondolom, 25 éve már a fejed verted a falba, hogy "Miért nincs még Frászbúk hozzáférésem?"

2019. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Még egy dolog: létezik még pár hasonló fórum.

Menj el a Vkontakte-ra. Ha az oroszokat jobban szereted...

de sok másik országban is van hasonló.


Vagy készíts egy guglis nevet, és azzal is sok helyre be lehet lépni.


Van megoldás, csak jajgatás helyett keresni kell.

2019. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Semmiféle törvényeket nem sértettem meg, éppen ezért vagyok felháborodott és dühös. Azt tettem, amit a kérdés kiírásánál írtam.


Azóta letöltöttem az adatokat, mert az kegyeskedtek megengedni. Elküldtem azokat az okmányokat, amiket kértek, önmagam igazolására, ám erre semmit sem reagáltak. Sem azt, hogy "megkaptuk, köszönjük", semmit. Egyszerűen üvegnek néznek, és a miértre nincs válasz.


Átnéztem az itteni válaszokat; úgy látom, sokan nem értik, vagy félnek attól, hogy ilyen létezik, pedig EZ a magatartás a zsarnoki ember hozzáállása a dolgokhoz, emberekhez. Önkényesen tesz valamit, kijelöl egy bűnbakot - a "miért?", "mert csak; te vagy kidobva akármilyen mondvacsinált tetted alapján" az bűnbakképzés! -, és semmiféle kontroll nincs fölötte. Azaz nem véd meg ilyenektől senki.


Ki lesz a következő? És neki mekkora sérelmet okoznak? Ki védi meg az ilyen hatalmaskodó áldozatait?


A facebook jelenleg 2,3 milliérd felhasználóval "dolgozik". Ők mind emberek. Hány ember szenvedett el olyan mély sérelmet, mint most én? És miért nem védi meg hathatósan őket (engem is) egy felettes kontroll-szerv?


Az nem érv, hogy ingyenes, és el lehet húzni, meg hogy azt tesz, amit akar. Nem a homokozó királya, hanem egy szervezte, amely elvileg felnőtt, cselekvőképes és felelős emberekből áll. Ja még valami: ha van hova elhúzni, azaz van alternatív oldal a FB helyett, akkor elhúzunk onnan. Csakhogy nincsen. Mindent rég felfalt a Kisgömböc.


Regisztrálni nincs értelme új oldallal, mert ha mondvacsinált alapon kötözködnek, és deaktiválnak, akkor egy új oldallal is azt teszik. Én addig nem veszem komolyan a FB-ot, sem ezen túl azokat, akik ott és csakis ott találhatóak meg, amíg a FB nem kér bocsánatot a nekem okozott sérelemért, és nem biztosít afelől, hogy ilyen még egyszer nem történik meg.


Köszönöm a válaszokat. Nagyon kedves volt a válaszadóktól, hogy szántak a témára időt és energiát.

2019. máj. 23. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!