Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki találta ki és miért, hogy...

Ki találta ki és miért, hogy a homoszexuálisokat melegnek nevezzük és hogy a szivárvány színek legyen a jelképük?

Figyelt kérdés

Engem nagyon zavar, hogy már nem lehet használnunk a "meleg" szót eredeti értelmében anélkül, hogy valaki ne kezdene el viccelődni a félreértelmezés miatt.

Illetve a szivárvány egy gyönyörű természeti jelenség, milyen jogon lett kisajátítva? Nem jó ez így.


2010. júl. 9. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudom, de a mai világot erős melegfronti hatás jellemzi.
2010. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Már ez is baj?
2010. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Ez a szivárványos dolog szerencsére még nem annyira elterjedt, hogy zavaró legyen, de a meleg szerintem is már idegesítő. Mindenki jön a hülye poénjaival, ha kimondom ezt a szót. Engem is érdekelne, miért hívják őket pont MELEG-nek, hogy ez honnan jött?!
2010. júl. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudom, de az egyik kedvenc dalomat ( I will survive) is elkommunizálták -.-
2010. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
gondolom, magara a helyzetre mmondtak, hogy "huu, ez meleg". es aztan szep lassan elterjedt ... kar erte. :(
2010. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez engem is érdekelne, talán köze lehet hozzá hogy angolban szokták mondani "hot babe", forró... O.o
2010. júl. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Úgy gondolod, hogy ha valaki a jelképéül választ egy természeti jelenséget, akkor kisajátítja? Tehát mondjuk aki szegfűt vesz a virágboltban, narancsot a zöldségesnél, az is gyanús? A csehek, az angolok, meg még kitudja, kik, kisajátították az oroszlánt, a természet e gyönyörű alkotását azzal, hogy a címerükbe tették?
2010. júl. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
20:01-el egyet értek. Neked is ez a legnagyobb gondod? Az idióta meleges viccek tényleg idegesítőek néha, de a szivárvánnyal mi bajod? Szerintem ha magadra tetováltatnád, akkor sem értenék félre. Nézz szembe azzal, hogy sok minden van a világban, amivel te nem értsz egyet és ezt igazából a legtöbben lesz*rják.
2010. júl. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az oroszlán nincs kisajátítva, ha pl. egy oroszlánt ábrázoló esernyőt viszek magammal, senki nem fog arra gondolni, hogy cseh, angol vagy ki tudja milyen nemzet hovatartozása miatt van velem. Viszont a szivárvány színű esernyőmet nem tudom kivinni az utcára mert homoszexuálisnak néznek. Azt pedig nem szeretném.

Van egy síkabátom is, ami szivárvány színekben pompázik, régen minden probléma nélkül síeltem vele, valamikor fölvettem a közelmúltban és persze minden ismerősöm nevetett, hogy miért pont ilyen kabátot veszek fel. Mert a szivárványszínről a többségnek a homoszexuálisok jutnak eszükbe. És igen, ez zavar.

2010. júl. 10. 10:18
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Most hallom először, hogy bárkinek, pláne "a többségnek" az jutna először eszébe róla. Talán a barátaiddal kellene beszélned ez ügyben.
2010. júl. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!