Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit értenek ezalatt, hogy hülye?

Mit értenek ezalatt, hogy hülye?

Figyelt kérdés

Szóval, nagyon nehezen barátkozom, pedig próbálok kapcsolatot teremteni. Mikor megkérdeztem az egyik osztálytársamat, hogy szerinte mi lehet ennek a hátterében, azt mondta, hogy nincs velem semmi baj, aranyos, rendes vagyok meg minden, és nem akar megsérteni sem azzal, amit mondani fog, szerinte hülye vagyok. Nem mondta se lenézően, se sértőn csak úgy, olyan kedveskedőn, hogy butuska, de nem ezt értette alatta (az osztályban én voltam az egyik legokosabb).

Most meg nem értem, hogy milyen ilyenkor az, hogy hülye? Kicsit olyan együgyű, fogyatékos érzése van. Vannak fura szokásaim is, meg minden, de nem tudom, hogy mit tehetnék ez ellen, hogy hülye legyek. (Olyan rossz így most leírtan visszaolvasni)


2010. júl. 11. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát...ilyen 12-20 éves korban ez elég gyakori kifejezés.Itt olyanokra használjuk,aki kicsit őrült,vagyis ilyen...pörgős,sok dolgot csinál,sokat nevet,viccelődik,jókat mond.Kicsit olyan őrült beütése van.Pl meglát egy embert az utcán,és mond valami vicceset rá,akkor sokan rávágják,hogy:de hülye vaaaagy xD

Szóval...szerintem ez nem együgyű,vagy fogyatékos[az amugyis mást jelent].

2010. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az alapján,ahogy írsz, nem az a helyzet,amit az első ír...egyáltalán nem tűnsz bolondosnak.szerintem inkább az lehet a baj,h köbö le sem esik,h mi történik körülötted.nekem is van ilyen ismerősöm: semmi baj nincs vele,jóindulatú, aranyos, jól tanul, de az élethez olyan buta,mint a föld...és olyan,mintha semmit nem érzékelne abból,ami körülötte történik, semmi célzást nem ért meg, meg ilyesmik...

azt nem tudom,hogy h tudnál ezen változtatni

2010. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nekem is van ilyen ismerősöm szám szerint 2. Mi azt szoktuk mondani, hogy pont annyi agysejtje van hogy életben tudjon maradni... De hogy mondjak is valami értelmeset próbálj meg figyelni kicsit hogy mi történik körülötted, vagy ne szólj hozzá olyanokhoz amiről nem tudsz semmit (lehet nálad ilyen probléma nincs, én csak ebből a 2 csajból indulok ki)
2010. júl. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!