Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Photoshoppal utólag szerkeszte...

Photoshoppal utólag szerkeszteni egy rajzot nem "csalás"?

Figyelt kérdés

Mert az végül is már nem az én rajzom, hanem más.

Szerkesztés alatt kontrasztok nagyságát, világosítást, sötétítést értek. Úgy tényleg szebb, de ha pl. eladom egy rajzomat, és utána látják meg, hogy nem is olyan sötét stb., akkor átverésnek érezhetik.


2010. júl. 19. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Én arra szoktam használni a Ps-t, ha szkennelek, és a kép színei nagyon eltérnek az eredetitől. Ez szerintem nem csalás
2010. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csalás igen.


Megoldás: Advanced beállítások scannelés előtt. Abban van kontrasztjavítás, poreltávolítás, és fehéregyensúlytól minden.


Mellesleg a Photoshoppal készült képeken van digitális lenyomat a fájl HEADER részében, amit nem tudsz szerkeszteni.

2010. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Addig nem csalás, amig a képet az eredetihez állitód( mármint ami a skennelésél nem tökéletes lett, azt korrigálod), az egyéb már igen.
2010. júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elárulom, hogy csinálják a zenei felvételeket. Bemegy az énekes (vagy más zenész, de vegyük az énekest) a stúdióba, elénekli egyszer, kétszer, háromszor... összevágják, amit lehet (sorokat, szavakat, de még szótagokat is lehet cserélni), ha kell még, részeket felénekel újra (kétszer, háromszor, tizenháromszor...), ha még mindig nem hamis, megpróbálják számítógéppel javítani. Ráengednek egy progit, amitől erősebben, dúsabban szól a hang, ahol halkítani kell rajta, ott halkítják, ahol erősíteni kell, ott erősítik, végül telenyomják effektekkel.

Utána az énekes elmegy playbackelni, mert igazából képtelen elénekelni a dalt úgy, hogy ne legyen hamis.

2010. júl. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

11.33 vagyok... a kérdés még az lett volna, hogy ez nem csalás?


De igen...

2010. júl. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!