Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 25 évesen késő elkezdeni...

25 évesen késő elkezdeni éneket tanulni (operett, klasszikus)?

Figyelt kérdés
Anno 15-18 eves korom kozott jartam klasszikus enekre es musical szakon szinmuveszeti szakkozepbe, de akkor nem vettem komolyan az eneket, el is kezdtem cigizni stb. Aztan kb 18-19 eves koromtol abszolut nem tanulok zenet es enekelni sem, igazabol teljesen masfele sodort az elet. Viszont most egyre inkabb azt erzem, hogy hianyzik a szinpad, hogy enekeljek viszont nem tudom, hogy ez a kihagyott ur mennyire “befoltozheto” vagy mar teljesen elkestem...

2019. dec. 16. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha jó adottságaid vannak, nem késő. Ha nincsenek, akkor meg mindegy.
2019. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Abszolút nem késő. A párom 24 évesen kezdte el 3 éve, szinte nulláról, az énektanárja szerint (hetente jár magántanárhoz) még 3-4 hónap és operaénekesi hangja lesz. Ez egyéni, hogy kinek hogyan, mennyi idő alatt fejlődik ki, nem kor és veleszületett tehetség kérdése. Persze az hátrány, hogy dohányoztál, ha még nem tetted sürgősen szokj le, mert maradandóan károsítja a hangod. Azt majd a tanár pár óra után megmondja, hogy még menthető-e vagy teljesen kicsináltad a hangod.
2019. dec. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!