Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen magas volt Ady Endre?

Lucky.s. kérdése:

Milyen magas volt Ady Endre?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán Bölöni György: Az igazi Ady c. könyvében van rá utalás...
2010. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
De tényleg mennyi volt?:D most ez engem is el kezdett érdekelni
2010. júl. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi,olvastam a Bölöni könyvet régebben és tényleg rémlik valami leírás féleség,de nem emlékszem:( olyan furi lenne amúgy ha ilyen 150 lett volna :D
2010. júl. 23. 08:52
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
keress róla egy fényképet, ahol ismert magasságú emberekkel, vagy még ma is álló épület/emlékmű/egyéb tárgy előtt áll. egy ilyen alapján meg tudod határozni a magasságát geometriával! ha megvan, írd már be ide légy szíves! :)
2010. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy alacsony volt kissé, de így is szerették a nők!Egyszer rajta is kapták kettővel!
2010. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szifiliszben halt meg, szal ja szerették a nők..... vagy legalábbis el kellett valahogy kapnia

Amúgy lehet hogy furán hangzik hogy 150 centi volt, de kb 100 évvel ezelőtt egy 170 centis pasi kb olyan volt mint ma a 190. Szóval sokkal alacsonyabbak voltak az emberek.

2010. aug. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Annyit már idő közben megtudtam hogy ronda,bütykös lába volt és széles vállai. Ezt a Bölöni könyvből. Persze részletesen leírja a testvére,Lajos külső ismertetőjegyeit,de Ady-ét nem...megnéztem egy képet,ahol csónakázik Lédával,nála kb. egy fejjel magasabb volt ülve,de lehet h Léda is full alacsony volt...:S
2010. aug. 31. 15:28
 8/9 Jávorcsik Sándor válasza:
52%
A tévében most hallottam, hogy 168,5 cm volt, nem tudom, hogy mennyire vicceltek, de sztem kb. reális. Az emberek magasságát kb-ra meg lehet határozni a fej és a test arányából, minél magasabb egy ember, annál kisebb a fej aránya a testhez viszonyítva, ez alapján tartom elképzelhetőnek a fenti számot.
2012. dec. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Azt mindenki tudja, hogy minél visszább megyünk az időben, annál alacsonyabbak voltak az emberek, kisebbek az átlagmagasságok. Régebben(mondjuk 40 - 50 évvel ezelőtt) egy 180 cm-es ember kifejezetten magasnak számított. Ma egy 180-as férfi(főleg hogy a testarányok is változnak) maximum bő középtermetűnek számít. Igen, tudjuk hogy régebben is voltak 185 - 190 centis emberek, de nagyon ritka volt és akkor még ez extrém magasnak számított. Ma már egy 190 centis sem annyira extra magas...


Szerintem Ady( figyelembe véve a testarányait, valamint azt hogy kb. 100 évvel ezelőtt élt), nagyjából 168 - 170 centi lehetett, ami akkor kb. egy normál középtermetűnek felelt meg.

2023. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!