Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik francia filozófus írta...

Melyik francia filozófus írta hogy a nők egyrésze házasodjon meg (ha arra már megérett) a másik részük meg maradjon mint"múzsa"?!?

Figyelt kérdés
2020. márc. 2. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha emlékezetem jól csal, Simone de Beauvoir, Jean-Paul Sartre múzsája és élettársa, akit Sartre "castor"-nak, azaz hódnak becézett.
2020. márc. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hódra hasonlít?!?ekkora hatással lehetett rá?!?sartrera?!?
2020. márc. 3. 11:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem azért, mert hasonlított egy hódra.

Simone-t egyik egyetemi tanára nevezte el így, mert az angol "beaver" szó hasonlít a Beauvoir névre.

Sartre átvette a becézést, főként azért, mert úgy gondolta, hogy ők ketten olyan jó barátok is, mint a mitológiai Pollux és Castor.

2020. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom a meteorológus kevertem már össze mitológussal,de a bölcsességgel és filozófiában nem vagyok otthon,köszönöm...
2020. márc. 3. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!