Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem tudok frazeálni?...

Miért nem tudok frazeálni? Hogyan tudok megtanlni?

Figyelt kérdés

Jazzszaxofont tanulok (klasszikust is). A jazzben ugye fontos a frazeálás. Hát nekem nagyon nem megy. Más mindent (szerintem) jól csinálok kivéve a frazeálást. A swinges lüktetés is megvan, de egy egyszerű jazz-frazír (nagyon sok gyakorlás után is) nehezen megy. Próbálkoztam duplayelvvel is, de ez is csak épphogy sikerült. Lehet hogy közrejátszik az is hogy beszédhibás vagyok (dadogok). Néha előjön, de legtöbbször nem. Nagyon fontos lenne, mert megtanultam Parker Donna Lee-jét és az egész témát nagyjából kötve játszom. . . Hogy vagy mit tudhatnék gyakorolni hogy jobban és könnyebben sikerüljön a frazeálás. :( Nagyon fontos lenne! :(

Alig várom a válaszokat.



#jazz #szaxofon #beszédhiba #klsszikus #frazeálás #Charlie Parker #Donna Lee
2020. márc. 14. 17:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is szaxofonozom, és kezdő vagyok.

Ez nem válasz a kérdésedre, de mi az a frazeálás?

2022. jún. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!