Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Valaki ismeri a Dalok.hu...

Valaki ismeri a Dalok.hu oldalt közelebbről? Nem értem hogy mit jelent, hogy a Believe zene aggregátorral van partnerségben, aki a zenéket feltölti pl a spotify-ra.

Figyelt kérdés
Ez azt jelenti, hogy a zenészek mindkettőjüknek kell fizessenek eladott, meghallgatott dalaik után?
2020. ápr. 13. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a Believe az aki feltölti a zenéket ide is, meg oda is, meg még gondolom sok más helyre. A bevételből pedig jutalékot szed.
2020. ápr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a Dalok.hu erre nem jogosult?Nem tudom akkor érdemes ide tölteni fel a zenéimet?Hisz igy amire hozzám ér a pénz, már két szolgáltató levesz belőle...Lehet egy ilyen mint a pl CD Baby, Tunecore, stb jobb lenne?Ezek úgy tudom direkt töltik fel a zenéket a platformokra.A Believe is egy ilyen??Akkor lehetne direkt hozzá feltölteni a zenét?Tudom sok kérdés, de hátha valaki felvilágosít.Köszönöm.
2020. ápr. 13. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Direktben nem tudod feltölteni a Spotifyra, meg sok más helyre se. A dalok.hu-ra talán igen, akkor a közvetítőt kihagyod, de így nyilván kevesebb helyre jut el a zenéd. És igen, ez sajnos így megy. A (lemez)kiadó is mára egy tök fölösleges köztes lépcső, de mindenhol erőszakolják a zeneiparban. Ma már te is meg tudsz egyezni boltokkal, hogy árulják a CD-d. Így 990 Ft-ért hozzájut a vevő, míg ha kiadón keresztül jut a boltokba, úgy már 2990 Ft. Óriási a különbség, a vevőnek is jobb az olcsóbb felállás. Te ugyan annyit kapsz mindkettőből.
2020. ápr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!