Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehetne jobb a festmény...

Hogyan lehetne jobb a festményem? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Hobbi festő vagyok, de komolyabban is erdekelne. Szerintetek hogyan lehetne jobb ez a festmeny? (Illetve majd a kovetkezo, ebbe mar nem nyulok bele :)) A hatterrel es a fa mintazattal elegedett vagyok, meg a kaspora is azt mondom hogy tetszik. De a viragok valamiert nem olyanok, amilyet szerettem volna. Tulsagosan "merevnek" erzem, hianyzik belole az elet. Hogyan tudnek ezen valtoztatni? Mire figyeljek oda legkozelebb? A valaszokat koszonom szepen!

[link]


2020. ápr. 26. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress egy tanárt, aki foglalkozik veled.
2020. ápr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Nekem ami elsőre féltünt, hogy nincs térbelisége a képnek. Szépen meg vannak festve a textúrák, de azon nincsenek önárnyékok, vetett árnyéka is csak a kaspotol jobbra van az a paca, és az sem valósághű. Illetve a kaspo texturaja magában elég jó, de nem derül ki, hogy a kaspo szögletes, vagy gömbölyű, ilyen a valóságban nem tud lenni. A perspektíva is szerintem túlzás, nem "tarthatnak szét" ennyire a parkettafugák. A perspektíva értékedek kéne fejleszteni, ezt úgy tudod megtenni, ha sokat rajzolsz térbeli testeket, hasábokat, kockákat, kúpokat különböző koncepcióba helyezve, egymásra téve, egymásnak döntve, stb. És a kép részleteit is jobban kéne megválasztani, pl legközelebb egy sarokba tedd a csendéleted témáját, ne csak a fal elé. Es a fényeket is manipulalhatod, hogy élőbb és izgalmasabb legyen, egyszerű asztali lámpával pl. Amúgy nem vagyok szakértő, néha szoktam rajzolgatni, meg festeni, amatőr vagyok, és szerintem ezeken lehet fejleszteni. :)
2020. ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lemaradt: nagyon szép ez a festmény, de tényleg valami hiányzik belőle, ezért lenne jó valaki, aki ért hozzá. Azonnal tudná, hogy a kompozícióval van-e a hiba vagy valami mással. Talán valami szabálytalanságot kellene elkövetni. Egy rovart a világon, egy leesett virágot, hibát a falon/kaspón, stb. Apró, szinte észrevétlen dolgokat, amiktől nem lesz ennyire szabályos, tökéletes.
2020. ápr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
*perspektíva érzék sorry :)
2020. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az árnyék ellenére nincs térben, csak lebeg, a kosár mintája elcsúszott, ez is csa k dekorációs, de nem térbeli. Több kékkel, lilával lehet térbelibbé tenni az árnyékot.
2020. ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!