Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A könyvtári ABC-ben miért van...

A könyvtári ABC-ben miért van külön S és Sz, ha egyébként nincs kettős betű?

Figyelt kérdés

Ezen leírásból indulok ki: "nincs kettős betű (cs, gy, ly, stb.). Minden betűt egytagúként veszünk figyelembe (pl. cs = c és s; gy = g és y; ny = n és y; stb.). Egyetlen kivétel az 'sz', mivel a "z" az ábécé utolsó betűje, így minden "s"-sel kezdődő szó egyébként is megelőzi."


Elnézést, de nem biztos, hogy teljesen tiszta, könyvtárban meg régen voltam :D


Tehát ezek szerint nincs a könyvtárban pl. cs-betű. Ha ezek együtt állnak ebben a sorrendben, akkor az egy C + S betű. Magyarán a könyvtárban egy Csikós nevű szerző előrébb van, mint a Czukor, mert az S egyébként megelőzi a Z-t? Egyébként ha ABC-rendbe tesszük, akkor a Czukor lesz előrébb. Így ezért van a könyvtárban külön Sz, mert ha S + Z-ként kezelnék, akkor is ezek a szerzők lennének hátrébb, mert Z után nincs semmi.


Jól értem?! Köszönöm a megerősítést, kiigazítást, esetleg helyreigazítást, ha mégsem jól értem! :)



2020. máj. 2. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel az SZ és az S plusz Z is ugyanazt az eredményt adja, ez esetben nincs értelme a nincs kettős betű szabálynak.
2020. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igaza van az első hozzá szólónak én is azt mondom.
2020. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!